Lig maçları 2 yıl daha Digiturk’te

Digiturk, Rekabet Kurulu’nun nihai kararıyla Spor Toto Süper Lig maçlarını 2016-2017 futbol sezonu sonuna kadar yayınlamaya devam edecek.

Digiturk’ten yapılan açıklamaya göre, Rekabet Kurulu, Spor Toto Süper Lig maçlarının yayın haklarına ilişkin nihai kararını açıkladı. Süper Lig maçları 2016-2017 futbol sezonu sonuna kadar Digiturk’te olacak.

Digiturk’ün Rekabet Kurulu tarafından açıklanan son karar sonrasında Spor Toto Süper Lig maçlarını yayınlama hakkı 2 yıl daha uzatılmış oldu. Rekabet Kurulu’nun aldığı bu kararla Süper Lig’in yayın hakları aralıksız 16 yıl süre ile Digiturk tarafından gerçekleştirilecek.

Süper Lig maçlarının yayın haklarını 2001 yılından bu yana elinde bulunduran Digiturk, 2010 yılında yapılan ihalede yaklaşık 2 milyar dolarlık en yüksek teklifi vererek 5 yıl süreyle yayın haklarını satın almıştı.

Digiturk’un, yılda 450 milyon dolarlık yayın hakları bedeli ile futbol kulüplerine her yıl çok büyük rakamlar aktardığı ifade edilen açıklamada, Türk futboluna 15 yıllık dönemde aktardığı 3,5 milyar dolarlık kaynakla sporun büyük destekçisi olan Digiturk’ün, bu katkıyı sürekli kılmayı hedeflediği kaydedildi.

Digiturk’ün, liglerin yayın hakları konusunda İngiliz BskyB’nin ardından aralıksız en uzun süre yayın yapan platform özelliğini kazanarak bu alanda önemli bir başarıya imza atmış olacağı belirtilen açıklamada, şirketin bu kapsamda Türkiye’de ilk HD, 3D ve 4K naklen maç yayınlarını da gerçekleştirdiği anımsatıldı.

Açıklamada, halen her hafta bir maçı 3D kalitesinde sunan Digiturk’ün, henüz dünyada gerekli altyapısı ve ekipman oluşmadığı halde 4K teknolojisiyle canlı maç yayınını veren dünyanın 2’nci televizyonu olarak tarihe geçtiği belirtilirken, toplam 3,5 milyon haneye ulaşan şirketin dünyada her hafta 17 canlı maç yayını yapan tek platform olma özelliğini taşıdığı ifade edildi.

Açıklamaya göre Digiturk, futbolun yanı sıra Türkiye Basketbol Ligi’ni 3 sezon daha, Turkish Airlines Euroleauge Basketbol Ligi’ni 5 sezon daha yayınlayacak. Böylece Digiturk, Türk takımlarının Türkiye ve Avrupa salonlarındaki maçlarını ekranlara taşımakla kalmayıp İngiltere Premier Ligi, Brezilya Ligi ve Rusya ligi gibi dünyanın önde gelen futbol liglerini, Türkiye 2. ve 3. futbol liglerini, Wimbledon ve ATP Masters gibi tenisin üst düzey turnuvalarını yeni görüntü kalitesi ve iyi anlatıcılarla abonelerinin beğenisine sunmaya devam edecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir