L’Oréal’den ücretsiz sanal makyaj uygulaması

L’Oréal ve Perfect Corp, ödüllü güzellik uygulaması YouCam Makeup ile L’Oréal markalarının makyaj koleksiyonlarının entegresyonuna yönelik global bir ortaklık gerçekleştirdi. Bu iş birliği ile güzelliğe meraklı yüz milyonlarca kişi, L’Oréal markalarının makyaj koleksiyonlarını sanal olarak deneme, ürünler hakkında bilgi sahibi olma ve uygulama ya da mağaza üzerinden alışveriş yapma fırsatı elde edecek. Ortaklık kapsamında L’Oréal veya diğer mağazalarda uygulamadan faydalanılarak müşteri deneyimlerini mükemmelleştiren yenilikçi yöntemler uygulanmış olacak.

“Perfect Corp. – L’Oréal ortaklığı, müşteri deneyimini geliştirmek için hizmetlerin farklı kanallardan sağlanması sürecini hızlandırıyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan L’Oréal Dijital Kanallar Direktörü Lubomira Rochet “Sanal makyaj, artırılmış gerçeklik, online ve offline ve kanalların bir araya getirildiği modern bir güzellik deneyiminin temel özelliklerini sunuyor. Bu hizmetler, müşterilerimizi çok memnun ediyor ve markalarımıza olan ilgiyi arttırıyor” diye konuştu.

Perfect Corp. CEO’su Alice Chang ise; “Güzellik sektörünün lideri L’Oréal ile iş birliği yapmaktan ve artırılmış gerçeklik teknolojisi aracılığıyla markanın ürünlerini gerçeğe dönüştüren mükemmel bir makyaj deneyimi sunmaktan çok memnunuz. Bu ortaklık ile güzelliğine düşkün olanlar dünyanın dört bir yanından L’Oréal ürünlerini deneyimleme ve tüketicilerin güzellik ürünlerini keşfetme, deneme ve satın alma şeklinde önemli bir dönüşüm gerçekleşecek” diye konuştu.

L’Oréal Paris ve Yves Saint Laurent ile Japonya’da başlayan bu ortaklığın sonraki aşaması Cannes Film Festivali’nde gerçekleşti, YouCam Makeup ve L’Oréal Paris, uygulamada sanal deneyimleme için 64 sanal güzellik görünümünü ABD, Hindistan, Meksika ve Rusya’da meraklılara gösterdi. Her bir görünüm, kullanıcıların uygulama aracılığıyla deneyebileceği ve satın alabileceği bir L’Oréal Paris ürünleri koleksiyonu içerdi, en yeni artırılmış gerçeklik teknolojisi aracılığıyla eşsiz bir kırmızı halı deneyimi sağlandı.

YouCam Makeup, App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilir. Beauty Circle uygulaması App Store ve Google Play’de ücretsiz olarak bulunmaktadır. Beauty Circle’ın web versiyonuna ulaşmak için beautycircle.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir