Lumada Maintenance Insights

Lumada Maintenance Insights nakliye, üretim ve enerjiyi hedefliyor

Lumada Maintenance Insights yüksek doğruluğa sahip tamir önerileri ve bakim optimizasyonu araçlarıyla maliyetleri düşürüyor, verimliliği artırıyor.

Hitachi Vantara’nın akıllı bakım ve tamir uygulamalarıyla güçlendirdiği Lumada portföyünün sunduğu çığır açan yeni çözümler yüksek doğruluğa sahip tamir önerileri ve bakim optimizasyonu araçlarıyla maliyetleri düşürüyor, gelirleri ve verimliliği artırıyor.

Tamamı Hitachi Ltd. sahipliğindeki bir yan kuruluş olan Hitachi Vantara, NEXT 2018 konferansında Lumada portföyünü genişletmek üzere Lumada Maintenance Insights çözümünü duyurdu.

Veri odaklı ve yapay zeka (AI) tabanlı olan, nesnelerin internetine (IoT) dayalı bu çözüm sahip olduğu yüksek doğruluğa sahip, yönlendirici ve öngörüye dayalı algoritmalar yardımıyla müşterilerin sahip olduğu ekipmanların bozulacağını öngörebiliyor, gerekli bakım ve tamir prosedürlerine yönlendirebiliyor.

IoT dünyasına adım atan müşteriler için geliştirildi

Böylece ekipmanların hizmet dışı kalma süresinin kısalmasına yardımcı oluyor. Söz konusu yenilikler, şirketlerin erişebildikleri ve sahip oldukları verinin gücünden faydalanarak en iyi sonuca ulaşmalarına, böylece günümüzün veriye dayalı iş dünyasında öne geçmelerine yardımcı oluyor.

451 Research IoT Araştırma Başkan Yardımcısı Christian Renaud, “IoT dünyasına adım atan müşterilerimiz bu dünyanın sunabileceklerinden en iyi şekilde yararlanabilmek için güçlü ve esnek altyapılara ihtiyaç duyuyor” diyor. “Hitachi Vantara’nın attığı stratejik adım bu yeni ihtiyaçları karşılamak üzere ideal çözümler sunuyor.”

Tüm adımlar, süreçler ve personel için kesintisiz ve entegre çözüm

Hitachi’nin yeni Lumada Maintenance Insights çözümü karmaşık ekipmanlara ihtiyaç duyan ve cihazların hizmet dışı kalması durumunda büyük iş gücü kayıplarının söz konusu olduğu nakliye, üretim ve enerji gibi sektörleri hedefliyor.

Şu anki durumda müşterilerin planlama, hazırlık, tamir ve muhasebe için bir araya getirdikleri çözümlerin kurumlara toplam maliyeti 37 milyar doların üzerinde. Lumada Maintenance Insights ise aynı işi tüm adımlar, süreçler ve personel için kesintisiz ve entegre biçimde sunuyor.

Lumada Maintenance Insights ana hatları

Lumada Maintenance Insights çözümü aşağıdaki durumlara çare olmak üzere tasarlandı:

Hizmet dışı ekipman: Planlanmamış durumların önemli hizmet noktalarında aksamaya neden olması.
İlk denemede başarısız tamir girişimi: Yükselen tamir maliyeti ve verim kaybı.
Gereksiz parça stoğu: Yanlış yerde, yanlış zamanda yanlış parça sorunu.
Düşük müşteri memnuniyeti: Bakım sözleşmelerinin kaybedilmesi riski.

Makine öğrenme modellerinden güç alıyor

Lumada Maintenance Insights, makine öğrenme modellerinin yardımıyla mevcut ihtiyaçlara ve operasyonel akışa kolayca uyum sağlayabiliyor.

Çözüm veri analizini kullanarak ekipman sağlığını kontrol altına tutabiliyor, geçmiş verileri analiz edebiliyor, bakım ve tamir ihtiyaçlarına ve ne zaman gerçekleştirilmesi gerektiğine dair yönlendirme yapabiliyor. Ayrıca parça temininin optimizasyonunu gerçekleştirerek bakım verimliliğini de ölçebiliyor.

IoT’nin pek çok endüstriyi değiştiren doğasına uyum sağlamak isteyen şirketler, kendileri için en iyi değeri sağlayacak uçtan uca bütünleşik çözümlere yöneliyor. Hitachi Lumada sunduğu modüler platform teknolojileri, uygulamalar ve profesyonel servislerle şirketlerin IoT uygulamalarından güven içinde yararlanmalarına yardımcı oluyor.

Rekabetin gerisinde kalmak istemeyen şirketler için

Hitachi Vantara Ürün ve Strateji Yöneticisi Brad Surak, “IoT’nin endüstriyel alanda yaygınlaşması rekabetin gerisinde kalmak istemeyen şirketler için yeni fırsatlar ve mücadeleler yaratıyor. Hitachi olarak operasyonel ve bilgi teknolojileri alanındaki eşsiz tecrübemizle bu alanda ihtiyaç duyulan çözümleri en iyi şekilde sunuyoruz. Lumada Maintenance Insights, sahip oldukları veriyi faydaya dönüştürmek isteyen müşterilerimiz için sunduğumuz heyecan verici bir ürün” şeklinde konuştu.

Hitachi’nin sunduğu Lumada Maintenance Insights çözümünün Nisan 2019’da dünya genelinde müşterilere sunulması planlanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir