Marka değeri ve itibarını en çok artıran operatör

Avea, “The ONE Awards-Bütünleşik Pazarlama Ödülleri 2014″te, marka değerini ve itibarını en çok artıran operatör seçildi.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, Marketing Türkiye ve Akademetre iş birliğiyle “2014 Yılı İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırması kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen “The ONE Awards-Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde 2014 yılında marka değerini ve itibarını en çok artıran operatör oldu.

Gıda, otomotiv, tekstil, otomotiv ve bankacılık gibi 12 farklı sektörü kapsayan araştırmada marka değerini ve itibarını en çok artıran markaların belirlendiği araştırma sonucunda Avea, “Telefon Operatörü” kategorisinde bu ödüle layık görüldü.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Avea olarak başarılı bir itibar ve marka yönetiminin, kurumun müşteri ve sosyal paydaşlarına nasıl davranacağını, nasıl dokunacağını önceden planlaması ve bunun için uygun atmosfer yaratması ile gerçekleştirilebileceğine inanıyoruz. Geleceğe umutla bakan, heyecanla iş yapan ve meydan okuyan bir marka olarak, yatırımlarımızı da bu anlayış çerçevesinde kurguluyoruz. Başarımızdaki stratejinin özünü de bu oluşturuyor. Bunun sonucunda da, 2014 yılının Avea tarihindeki en başarılı yıl olduğunu gururla söylüyoruz. Hem müşteri sayımızı, hem gelirimizi, hem karlılığımızı çift haneli oranlarda büyüttük. Ulaştığımız rakamlar, Avea’nın yıllardır şebeke ve müşteri hizmetleri ile markasına yaptığı yatırımların, müşterileri üzerinde oluşturduğu beğeninin ve kurduğu yakınlığın bir sonucu. Bu noktada Telefon Operatörleri Kategorisi’nde aldığımız ‘Marka Değerini ve İtibarını En Çok Artıran Operatör’ ödülünü, Türkiye’nin en sevilen operatörü olma yolunda gerçekleştirdiğimiz yatırımlarımızın doğruluğuna işaret eden bir gösterge olarak görüyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir