Medyasoft HTML5 eğitimlerine başlıyor

Dünya devlerinin yazılım ve donanım çözümlerini bir araya getirerek geliştirdiği hizmetlerle sektörde pek çok ilke imza atan Medyasoft, HTML5 eğitimleri ile Türkiye’de yine bir ilke imza atıyor. Sunduğu yeniliklerle günümüzün ve geleceğin web-mobil dünyasının vazgeçilmez işaretleme dili olarak gösterilen HTML5 eğitimleri, Medyasoft’un deneyimli ekibi ile başlıyor.

Türkiye bilgi teknolojileri ile eğitim sektöründeki başarı ve yetkinlikleriyle tanınan Medyasoft, kişi ve kurumlar için tasarladığı katma değerli eğitimlerine bir yenisini daha ekledi. Dünya devleriyle işbirliği içinde sürdürdüğü eğitim programlarıyla pazarda fark yaratan Medyasoft, getirdiği yeniliklerle web dünyası için geleceğin vazgeçilmez işaretleme dili olarak gösterilen HTML5 ile Mobil Web Uygulamaları Geliştirme ve HTML5 programlama eğitimleriyle, gençlere yeni yazılım geliştirme fırsatı sunacak.

Uzman kadrosuyla, bilişim dünyasındaki trendleri eğitim alanında katma değerli hale getiren Medyasoft’un HTML5 ile Mobil Web Uygulamaları Geliştirme ve HTML5 programlama eğitimleri ile sektörde bir ilke daha imza attıklarını belirten Medyasoft Eğitim Projeleri Müdürü Hayrettin Üçüncü, “Günümüzde mekan ve zaman göz etmeksizin her an bilgiye ulaşmak istiyoruz. Mobil cihazların hızlı bir şekilde gelişmesi ve kullanımının yaygınlaşmasıyla modern web uygulamaları ile yeni eklentilere olan ihtiyaç her geçen gün daha da artıyor. HTML5 farklı web tarayıcıları ve cihazlar için standardizasyonu amaçlayan, işlevselliği, programlama ve sunum gücü ile kullanıcıların daha zengin medya içeriklerine ulaşmalarını sağlıyor. Amerika’da birçok yazılımcı sağladığı karlılık nedeniyle interaktif web uygulamaları geliştirmek için HTML5’e yönelmeye başladı. Medyasoft olarak hayata geçirdiğimiz HTML5 ile Mobil Web Uygulamaları Geliştirme ve HTML5 programlama eğitimleriyle kurumların trendleri yakalamalarını sağlamayı ve gençlerimize yeni iş kapılarını açmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Hayrettin Üçüncü, Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli projelere imza atan ‘senior yazılım danışmanları’ tarafından verilen eğitimlerin, sadece grafik-tasarım üzerine olmadığına dikkat çekti. Üçüncü, temel programlama veya HTML bilgisi olan herkesin bu kursa katılabileceğini belirterek, “HTML5 temelleri, formları, uyumluluk gibi 10 başlık altında 56 eğitim konusunun yer aldığı eğitimler toplamda 24 saat uygulamalı olarak veriliyor” dedi.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Kurtuluş Demirel SAS'ta üst düzey göreve atandı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir