Metso Rockwell Automation

Metso ve Rockwell Automation’dan madenciliğe özel çözüm

Metso, öğütme devrelerinin çalışma süresi ve performansını maksimize etmeyi amaçlayan maden ekipmanlarına yönelik yeni kestirimci bakım çözümü ile dijital Metso Metrics çözümlerine bir yenisini daha ekledi.

Çözüm, 14 Kasım’da Philedelphia’da Rockwell Automation’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Automation Fair’de tanıtıldı.

Metso Metrics global madencilik sektöründeki müşterilerin ekipman ve süreçlerindeki görünürlüğü ve içgörüleri analitik, koşullu görüntüleme ve kestirimci bakım gibi Metso uzmanlığınca desteklenen çözümler aracılığıyla artırmak için tasarlanmıştır.

Gelişmiş teknoloji ve uzmanlığın bir araya gelmesi müşterilerle işbirliğini artırarak, varlıkların güvenilirliğini ve optimizasyonunu artırarak Metso hizmetlerini müşterilerine daha da yakınlaştıracak.

Rockwell Automation FactoryTalk Cloud platformu üzerinde

Metso Chief Digital Officer’I Jani Puroranta konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Bugün maden tesislerinde verimi artırmanın anahtarı mevcut varlıkların ve süreçlerin optimizasyonundan geçiyor.

İşte bu noktada dijitalleşme ve uzman desteği – doğru verileri doğru insanlarla buluşturmak – büyük önem kazanıyor.

Metso Metrics gibi yenilikçi dijital araçlarla, maden işleme tesisleri reaktif moddan proaktif bir moda geçebilir ve sürekli iyileşmeye odaklanabilir.

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) çözümü, Microsoft Azure destekli Rockwell Automation FactoryTalk Cloud platformu üzerine inşa ediliyor.

Metso ekipmanlarında süreç performansını değerlendirmek için kullanılan yüzlerce sensörden güvenli bir şekilde bilgileri toplayan çözüm, eskiyen ve bozulmak üzere olan parçaları da öngörebiliyor.

Metso performans takımları, verileri gelişmiş makine öğrenmesi algoritmalarının desteğiyle analiz ederek müşterilerin ekipman operasyon ve süreçlerini optimize etmeye yardımcı oluyor.

Rockwell Automation Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Blake Moret, işbirliğine ilişkin şunları söyledi:

“Madencilik şirketlerinin güvenlik ve verimi artırıp, enerji tüketimini azaltmak ve daha doğru karar alabilmek için süreçlerinin, ekipman performanslarının ve tedarik zincirinin görünürlüğünü artırması gerekiyor.

Bu bağlı maden çözümleri madencilik şirketlerini operasyonlarından ölçülebilir somut faydalar sağlamasına olanak sağlar, daha iyi işbirliğini mümkün kılar ve verimi artırır.”

Metso çözümleri kurumlara avantaj sağlıyor

Yeni madencilik çözümü Metso’nun dijital hizmetlerine en son katılan çözüm. Çözüm Metso’nun birincil döner kırıcıları, eksantrik kırıcıları ve titreşimli eleklerinde kullanılabiliyor.

Gelecekte cevher işleme tesislerindeki diğer maden işleme ekipmanlarına yönelik çözümler de portfolyodaki yerini alacak.

İlk nesil Metso Metrics çözümleri taş ocakları ve yüklenici tesislerdeki toplam üretimi optimize etmek için 2017 yılında piyasaya sunulmuştu. Metso benzer bir çözümü de atık geri dönüşüm ekipmanları için geliştirdi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir