Microsoft Hizmet Sözleşmesi’ni değiştirdi

Microsoft, ürünlerini kullananlar için geçerli olan Microsoft Hizmet Sözleşmesi’ni güncelleştirdi. Şirket duyurusunda güncelleştirmenin sözleşmeyi daha anlaşılır hale getirmek için yenilendiği ifade edildi.

Hesabını kapatmayan kabul etmiş sayılacak

Güncelleştirmeler, 1 Mayıs 2018’den itibaren geçerli olacak. 1 Mayıs 2018 tarihinde veya sonrasında Microsoft ürün ve hizmetlerini kullanmaya devam edenler güncelleştirilmiş Microsoft Hizmet Sözleşmesi’ni otomatik olarak kabul etmiş sayılacak.

Microsoft Hizmet Sözleşmesi nedir?

Microsoft Hizmet Sözleşmesi, sizinle Microsoft arasında olan ve Microsoft’un çevrimiçi tüketici ürün ve hizmetlerinin kullanımının tabi olduğu sözleşme olarak tanımlanabilir.

Sözleşme hangi ürün ve hizmetleri kapsamaz?

Microsoft Hizmet Sözleşmesi, Office 365 iş, eğitim veya kamu müşterileri, Azure, Yammer veya Skype Kurumsal dahil olmak üzere işletme müşterilerine adanmış ürünler ve hizmetler için geçerli değil.

Çocuklarınızın satın alma işlemlerinden sorumlusunuz

Evet. Microsoft Hizmet Sözleşmesi’nde yer alan Bölüm 4(a)(iii) maddesinde, abonelik ücretleri ve satın alma işlemleri dahil olmak üzere Microsoft hesabının, Skype hesabının ve Hizmetlerin reşit olmayan çocuklar tarafından kullanımının ebeveynlerin sorumluluğunda olduğu belirtiliyor. Windows, Xbox veya Office uygulama mağazalarında bulunan uygulama ve oyunlar, reklamsız Outlook.com, OneDrive ek depolama alanı veya bir Office 365 müşteri aboneliği gibi hizmetlerimizden bazıları için ödeme yapmanız gerekir. Microsoft ailesi, ebeveynlere çocuklarının cihazlarını nasıl kullandığını anlamaları ve sınırları belirlemeleri için çözümler sunuyor.

Bu kullanım koşulları ne zaman geçerli olacak?

Microsoft Hizmet Sözleşmesi’nde yapılan güncelleştirmeler 1 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. Bu tarihe kadar mevcut kullanım koşulları geçerlidir.

Bu kullanım koşullarını nasıl kabul edebilirim?

1 Mayıs 2018 tarihinde veya sonrasında ürün ve hizmetlerimizi kullandığınız ya da bunlara eriştiğiniz takdirde, güncelleştirilmiş Microsoft Hizmet Sözleşmesi’ni kabul etmiş olursunuz. Kabul etmiyorsanız 1 Mayıs 2018 tarihinden önce ürün ve hizmetlerimizi kullanmayı bırakabilir ve Microsoft hesabınızı kapatabilirsiniz.

Microsoft, Microsoft Hizmet Sözleşmesi’nde neleri değiştiriyor?

Değişikliklerin tamamını görmek için Microsoft Hizmet Sözleşmesi’nin tam metnini buradan okuyabilirsiniz.

Akıllı kilit nasıl kullanılır? | Yale Linus Smart Lock incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir