Microsoft Office yerine açık kaynak kodlu LibreOffice’i deneyin

Kişisel bilgisayarlarda ofis yazılımı olarak genellikle Microsoft Office kullanılıyor. Bu yazılım hem kişisel hem de kurumsal kullanıcılar için ciddi bir maliyet yükü getiriyor.

Microsoft Office yerine, The Document Foundation’ın bir projesi olan LibreOffice’i ücretsiz kullanabilir ve gereksiz maliyet yükünden kurtulabilirsiniz.

LibreOffice, tüm dosya formatlarıyla uyumlu ve Microsoft Office’le yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi bu yazılımla yapabilirsiniz. Ayrıca LibreOffice için Türkçe yazım denetimi için Zemberek eklentisini kullanabilirsiniz.

Özgür ve açık kaynaklı ofis yazılımı LibreOffice, Writer; kelime işlemci, Calc; hesap tablosu uygulaması, Impress; sunu, Draw; çizim ve akış şeması uygulaması, Base; veritabanı ve Math matematik yazılımıyla birlikte geliyor.

LibreOffice’le ilgili fikir edinmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İlgili haberler:

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir