Mobil ticaret alışverişi tetikliyor

Akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşması ile hayatın her aşamasında internet erişimi sağlayabiliyoruz. Cihazlarımıza yüklediğimiz mobil uygulamalar sayesinde, sosyal ağlarda 24 saat aktif olabiliyor, ağ bağlantısı ile farklı şekillerde iletişim kurabiliyor hatta kolayca alışveriş yapabiliyoruz.

Hayatımızda büyük yer etmiş alışveriş sitelerinin mobil uygulamaları sayesinde tek bir tıkla henüz evimize gitmeden yemek siparişi verebiliyoruz. App Store’da 1milyon 155 binden fazla aktif Mobil Uygulama yer alıyor.

Google Play Store’da ise, bu rakam 1 milyon180 binin üzerine çıkıyor. Henüz pazarda yeni olan Windows Phone Store’da ise 190 bin civarı aktif Mobil Uygulama, indirilmek ve kullanılmak için hazır durumda.

Uygulamaların gelişimine bakılırsa; bilgisayarların olmadığı yerlerde alışveriş imkânı sağlayan bu sistem, hayatımızı kolaylaştırmaya ve her yönden pratikleştirmeye yardımcı oluyor.

Peki, Mobil Uygulama Çılgınlığı Nereye Gidiyor? eNroll Web Çözümleri Yönetici Ortağı Akgün Yardımcı, konuyla ilgili şunları söylüyor:

“Uygulamaların geldiği en önemli noktalardan biri de Mobil ticaret. Sevdiğiniz bir markanın Mobil Uygulamasını, akıllı telefon ve tabletleriniz vasıtası ile sürekli yanınızda taşıyabiliyor ve dilediğinizce alışveriş yapabiliyorsunuz.

Yoğun iş temposundan mağazalara giderek alışveriş yapma fırsatı bulamadığımız zaman internet üzerinden hem ürün hem de fiyat karşılaştırması yaparak alışveriş yapabiliyoruz. Mobil ticaretin hızla yükselmesi ve gelişmesi büyük firmaların da dikkatini çekiyor, m-ticaret için hazırlanıyor, cep telefonları için özel ara yüzler geliştiriyorlar.

Mobil ticaret yaygınlaştıkça, insanlar da bu sisteme hızla alışıyor ve elektronik cihazlardan daha sık alışveriş yapıyorlar. Neredeyse günlük ihtiyaçlarımızın tamamını m-ticaret ile karşılayabiliyoruz.

Uzun zaman ayırdığımız market alışverişlerimizi m-ticaret sayesinde kullandığımız uygulamalar ile oturduğumuz yerden sadece bir kaç dakika içinde sipariş verebiliyoruz. Ürün seçeneğinde sınır tanımayan yatırımcılar sayesinde domates, salatalık, patates gibi gıdaları bile bir tıkla alabiliyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir