Mobil uygulama geliştirme atağı

Turkcell’in, genç nüfusun mobil yazılımcı olmaya yönlendirilmesi hedefiyle başlattığı yeni sosyal sorumluluk projesi “Geleceği Yazanlar”da üye sayısı 10 bini geçti.

Türkiye’nin yanı sıra; Kanada, Meksika, Güney Afrika, Çin ve Norveç gibi 36 farklı ülkeden üyelerin de olduğu projede, 1.800 başarı belgesi alındı. Sitenin en küçük üyesi 12, en büyük üyesi ise 58 yaşında.

2 milyonun üzerinde sayfanın görüntülendiği sitede, şu ana kadar 1.800 başarı belgesi alındı. Android, iOS ve Windows Phone eğitimlerini tamamlayıp mezun olanların sayısı ise 217.

Platform üzerinden eğitim alan gençler, milyonlarca kişi tarafından kullanılan platformlara yönelik mobil yazılımlar geliştirebilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

1 thought on “Mobil uygulama geliştirme atağı

    Murat

    (01 Şubat 2014 - 12:17)

    Ben sistemi inceledim ama çokta öğretici bir ortam değil açıkcası. Windows Phone için konuşuyorum; 6.0 versiyonuyla ilgili soru var sınavlarının içerisinde. Boş geldi açıkcası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir