Moovit, AS Roma’nın yeni global mobilite ortağı

AS Roma’nın İtalya’nın ve dünyanın önde gelen ulaşım uygulaması Moovit ile gerçekleştirdiği ortaklık sayesinde, popüler İtalyan futbol kulübü AS Roma taraftarları artık Olimpico ile birlikte İtalya & Avrupa’daki diğer stadlarda gerçekleşen deplasman maçlarına daha rahat ve kolay ulaşabilecekler.

Moovit, Türkiye’de 16 şehirde ve tüm dünyada 1800’den fazla şehirde, canlı yol tarifleri, araçların hareket saatleri, inme zamanı bildirimleri ve ulaşımı kolaylaştıran diğer pek çok özelliği ile Android ve iOS cihazlarında ücretsiz kullanılan bir toplu taşıma uygulamasıdır.

Moovit’i global mobilite ortağı olarak adlandırırken, AS Roma, kendi stadyumundaki her maçın yanı sıra İtalya ve Avrupa’da oynadığı her stadyumda da taraftarlarına gerçek zamanlı toplu taşıma bilgisini sağlamak isteyen Avrupa’daki ilk futbol kulübü oldu. Her oyun için, Moovit, AS Roma hayranları için, her bir stadyumdaki özel kapılara ve özel taraftar alanlarına nasıl ulaşacakları dahil olmak üzere kullanabilecekleri en iyi toplu taşıma rotaları hakkında özel bilgiler verecek.

Buna ek olarak, Moovit, Roma’daki AS Roma mağazalarını taraftarlar için özel konum olarak işaretleyecek. AS Roma, Şampiyonlar Ligi’nde oynarken ve Avrupa genelindeki diğer takımlara ev sahipliği yaparken de Moovit, diğer kulüplerin taraftarlarının Roma’yı ziyaret ederken toplu taşıma araçlarını kullanmalarına yardımcı olacak.

“Dünyadaki en popüler toplu taşıma uygulaması olan Moovit ile olan ortaklığımız, taraftarlarımızın İtalya ve dışındaki AS Roma maçlarına toplu taşıma araçları ile en rahat ve hızlı şekilde stadyuma ulaşmalarını sağlamak amacıyla tasarlandı.” diye açıklıyor AS Roma CMO’su Luca Danovaro. “Yakın zamanda kulüp tarafından başlatılan diğer ortaklıkların yanında yer alan bu anlaşma, taraftarlarımızın maç günü deneyimini iyileştirme konusundaki kararlılığımızın bir parçası” dedi.

Moovit, herkesin daha iyi bir toplu taşıma deneyimi yaşamasına yardımcı olmak için büyük spor etkinliklerinin yanı sıra, bakanlıklar ve belediyelerle de kapsamlı bir ortaklık deneyimine sahiptir. Moovit, 2016 Olimpiyatları için Rio de Janeiro kentinin resmi transit uygulamasıydı ve futbol taraftarlarına yardımcı olmak için UEFA EURO 2016 Fan Guide App ile işbirliği yaptı. İtalya’da Moovit’in, Roma, Milano, Torino, Napoli, Bologna, Perugia, Palermo dahil olmak üzere 30’dan fazla şehirde ortaklıkları bulunmaktadır.

Moovit İtalya Ülke Müdürü Samuel Sed Piazza, “Moovit ile ortaklık kurarak AS Roma, kentsel hareketliliğin geleceğini açıkça kucaklıyor” dedi. “Moovit, AS Roma taraftarlarının ulaşım konusundaki endişelerini azaltarak onlara futbolun keyfini çıkarmaları için daha fazla zaman verecek.”

“Milano’dan Palermo’ya, İtalyanlar Moovit’i seviyorlar, çünkü hem günlük ulaşımlarına hem de AS Roma maçları gibi on binlerce kişinin aynı anda gidip aynı anda ayrıldıkları büyük etkinliklere toplu taşıma araçları ile daha rahat gitmelerine yardımcı oluyoruz” dedi Sed Piazza.

Sed Piazza “Moovit, beş yılda 79 ülkede 100 milyondan fazla kayıtlı kullanıcısıyla dünyanın en büyük ve en hızlı büyüyen toplu taşıma uygulaması haline geldi” diye ekledi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir