Motorlu Taşıt Vergisi’ni tek SMS’le öğren

Turkcell, abonelerinin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. Dileyen Turkcell’liler tek bir SMS kolaylığıyla 2013 yılında ödemeleri gereken Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarını ve geçmiş yıllara ait borçlarını her an her yerden öğrenebiliyor.

Ülkedeki toplam 14 milyon motorlu taşıt sahibini ilgilendiren 2013 Motorlu Taşıtlar Vergisi Tarifesi’nin belli olması üzerine Turkcell, yeni sorgulama servisiyle müşterilerini önemli bir zahmetten kurtardı.

31 Ocak’a kadar ödenmesi gereken MTV tutarıyla ilgili bilgi almak isteyen Turkcell’lilerin tek yapması gereken, MTV yazıp boşluk bıraktıktan sonra plaka numarasını girerek (MTV PLAKANO) 1189’a kısa mesaj göndermek.

Buna karşılık Turkcell MTV sorgulama servisinden yararlanan herkesin cep telefonuna 2013 yılı Ocak ve Temmuz ayı taksitlerinden her birinin tutarının ne olduğu SMS olarak anında ulaşıyor.

Turkcell’liler, aynı servisten faydalanarak geçmiş yıllara ait MTV borçlarını da öğrenebiliyorlar. Bu sorgulama için ise MTV PLAKANO ARACTESCİL TARİHİ TCKİMLİK NO yazarak 1189’a gondermek gerekiyor.

Turkcell MTV sorgu servisi ile yapılan her bir sorgu 0,5 TL olarak ücretlendiriliyor.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Korsanların yeni oltası Suriye

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir