Murdoch’tan Zuckerberg’e gönderme

Rupert Murdoch Facebook’un sorunlu gerçekleşen halka arzının yıldönümü arifesinde bir Twitter iletisi ile Facebook’u popülerliğini hızla kaybetmiş sosyal paylaşım ağı MySpace’e benzetti.

Murdoch iletisinde: “Dikkat et Facebook. Üyelerin vakit geçirme zamanı azaldı. Bu MySpace’in yıllar önce gördüğü ilk kötü işaretti” dedi. Söz konusu karşılaştırmanın Facebook hissedarları tarafından hoş karşılanmadığı belirtildi.

Pay başı 38 dolar ve 104 milyar dolar şirket değerlemesi ile geçtiğimiz yıl 17 Mayıs’ta halka arzı gerçekleşen Facebook hisseleri Eylül ayında 17,729 dolara gerileyerek rekor düşük seviye gördü.

HaberTürk’ün haberine göre, o günden bu yana hisselerde yükseliş olsa da dünkü kapanışta bile hisse değeri halka arz değerinin yüzde 31 altında kaldı. Facebook’un piyasa değeri 63.1 milyar dolara indi.

Halka arzdan üç buçuk ay önce şirketin kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Mark Zuckerberg potansiyel yatırımcılara güven vermek için yazdığı mektupta “Çalışanlarımızın ve yatırımcılarımızın yararına halka açılıyoruz. Onlara şirketimizin değer kazanması için çok çalışacağım sözünü vermiştik ve bunu başardık. Halka arzla birlikte yeni yatırımcılarımıza da aynı sözü veriyoruz” demişti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir