NASA, televizyonunu kapatıyor

ABD Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), ABD’deki bütçe krizi yüzünden 55. kuruluş yıldönümünde NASA TV’deki ve internetteki yayınları durduruyor. Bütçe krizi en çok, 1 Ekim’de 55. kuruluş yıldönümünü kutlayan NASA’yı etkiledi.

Uzay dairesi tarafından ABD Başkanı Barack Obama’ya sunulan finansmanın sona ermesi durumu için planda, “Durdurulması planlanan faaliyetler arasında NASA Television ve site bulunuyor. Vatandaşlar, NASA operasyonları yayınlarını izleyemeyecek.” ifadesi yer aldı.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre bütçe krizi yüzünden NASA’nın operasyon ve bilim merkezlerinin de ziyaretçilere kapatılması bekleniyor. Çalışanlarının yüzde 97’si zorunlu tatile gönderilecek. Sadece Uluslararası Uzay İstasyonu’nun ve mevcut uzay gemilerinin çalışır durumda olmasından sorumlu kişiler görevine devam edecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir