Netaş Kanada’ya Sayısal Sahra Santralı ihraç etti

Türkiye’nin lider sistem entegratörü Netaş, Türkiye’nin teknoloji ihracatında bir ilke imza attı. 10 yıldır Netaş tarafından geliştirilip üretilen Sayısal Sahra Santralı, ilk defa KKTC dışında bir ülkeye ihraç edildi. Kanadalı Fsona şirketi ile Netaş arasında sayısal sahra santralı ve aksesuvarları için, 800.000 ABD Doları değerinde satış sözleşmesi imzalandı. Ortadoğu ülkelerine haberleşme çözümleri sağlayan Fsona; bu kapsamdaki ürünlerden biri olan sahra santrallarını Netaş’tan tedarik edecek.

Netaş tarafından geliştirilen sahra santralı dışında, benzer özelliklere sahip başka yerli ürün bulunmadığını belirten Genel Müdür Yardımcısı Kamil Orman “Netaş teknolojisiyle üretilen ürünü uluslararası platforma taşımak için büyük bir adım attık. Sayısal Sahra Santralı, çölün zorlu koşulları göz önünde bulundurularak, şirketimiz tarafından %100 yerli teknoloji ve malzemeyle tasarlanıp geliştiriliyor.

Santral; ISDN teknolojisine dayalı, gerçek zamanlı ses, veri ve görüntü aktarımını, sahra şartlarında sağlayabilmek amacıyla tasarlanmış bir iletişim çözümü. Dahili aküsü, hafif yapısı ve küçük boyutlarıyla, kolayca taşınabiliyor ve hızla kurulabiliyor.” dedi.

Uygun arayüz imkânlarıyla, akü ve şehir şebekesinden beslenebilen santral, askeri ve sivil kullanım ihtiyaçlarına tam çözüm sağlıyor. Zor çevresel şartlarda çalışabilen, dayanıklı ve taşınabilir santralların, 2014 Eylül ayında teslim edilmesi planlanıyor.

Taktik ve stratejik sahada veri ve ses iletişimi için farklı ekipman ihtiyacını ortadan kaldıran santral, tek cihaz üzerinde ses, veri, görüntü, lojistik konularında büyük kolaylık sağlıyor. Sayısal Sahra Santralı, sesli mesaj, altılı konferans, arayan numaranın gösterilmesi, öncelikli çağrı başlatma ve çağrı kesme gibi geniş PBX özelliklerine de sahip bulunuyor.

Netaş Sayısal Sahra Santralı, çeşitli ihtiyaçlar kapsamında daha önce Kara ve Deniz Kuvvetleri tarafından da tedarik edildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir