Nexus 5 ve Android KitKat 15 Ekim’de geliyor

Google’ın yeni nesil akıllı telefonu Nexus 5 ile Android 4.4 KitKat mobil platformunu 15 Ekim Salı günü tanıtması bekleniyor.

Google, Android’in yeni sürümüne Nestle tarafından üretilen çikolatalı gofretin taşıdığı KitKat kod adını belirlediklerini eylül ayı başlarında açıklamıştı, ancak işlevlerine ilişkin ayrıntılar verilmemişti.

Google, bir kural olarak, Nexus ailesinden yeni akıllı telefonlarını ekim aylarında tanıtıyor. Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, yeni Nexus, 5 inç ekrana sahip olacak, fiyatı ise satılacağı bölgeye göre 250 pound, 300 avro veya 300 dolardan fazla olmayacak, ancak nihai fiyatı henüz belirlenmedi.

androidkitkat

Android 4.4 KitKat platformu, pili daha verimli kullanabilecek, kilitli ekran üzerinden kamera çalıştırabilecek, farklı uygulamaların konum istekleri tarihini gözden geçirme izni verecek. Ayrıca yeni sürümde çağrılar için uygulamalar, bazı uygulamaların ikonları ve Google Photos servisi yenilenmiş olabilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir