Nobel İlaç’a Turkcell’den mobil destek

1.700 hattını Turkcell’e taşıyan Nobel İlaç, aynı zamanda Mobil İmza teknolojisini insan kaynakları sistemine entegre etti. Saha çalışanlarının tamamını 3G’li akıllı cihazlarla mobilize eden şirket, kısa süre sonra Turkcell’in Araç Takip hizmetini de tüm araçlarında kullanmaya başlayacak.

Turkcell ve ilaç sektörünün en büyük saha ağına sahip şirketlerinden biri olan Nobel İlaç, teknoloji temelli iş birliği için anlaştı. Yapılan anlaşma ile Nobel İlaç, Turkcell’in teknolojik desteğini arkasına alarak rekabet üstünlüğü adına önemli bir adım atmış oldu.

Sahip olduğu 1.700 telefon hattını Turkcell’e taşıyan Nobel İlaç bir sonraki adım olarak İnsan Kaynakları sistemine Turkcell’in Mobil İmza teknolojisini entegre etti. Şirketin Mobil İmza abonesi 1.700 hattı ile tüm bordro ve performans süreçlerinde elektronik kimlik doğrulama işlemini her an her yerden kolaylıkla gerçekleştirebilir konuma geldi.

Turkcell iş birliği, şirketin saha operasyonlarına da yansıyor: Tüm saha ekipleri 3G’li Windows 8 tablet ve Turkcell T serisi akıllı telefonlar ile mobilize hale getirildi. Sipariş sisteminden CRM uygulamasına birçok yazılımın çevrimiçi kullanılmasını sağlayacak bu cihazlar iş süreçlerinde gözle görülür verimlilik artışı sağlayacak. Sahada faaliyet gösteren araçlar için de öncelikle güvenlik ve buna ek olarak da tasarruf ve verimlilik çözümleri hedefleniyor.

Ağustos ayından itibaren Nobel İlaç’a ait 600’ün üzerinde araç, Turkcell’in Araç Takip sistemi ile donatılacak. Böylelikle Nobel yönetimi gereksiz hızlı araç kullanımlarının önüne geçmeyi ve istenmeyen bir kaza anında en kısa sürede araca ve yolcularına ulaşmayı hedefliyor. Turkcell ve Nobel İlaç aynı zamanda sahada bilgilendirme, anket ve sınav gibi uygulamalar için Mobil Eğitim çözümünü uygulamaya koymak için görüşmelerini sürdürüyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir