Nokia Türkiye’de bayrak değişimi

Nokia Türkiye Genel Müdürü Çiçek Uyansoy İcan, görevi bırakıyor. İcan’ın yerine Sertaç Şener göreve başlıyor.

Sertaç Şener kimdir?

Sertaç Şener, 1999’da Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünden mezun oldu. Mobil iletişim sektöründe yaklaşık 15 senelik bir deneyime sahip olan Sertaç Şener, 2000-2010 seneleri arasında Nokia’da yerel ve bölgesel pozisyonlarda pazarlama ve satış alanlarında görev yaptı.

2010-2011 senelerinde Avea’da Ortaklık Yönetimi Direktörlüğü yapan Şener, Avea’da Terminal Yönetimi ve Marka İşbirlikleri stratejilerini ve ekiplerini yönetti. Nokia’ya 2011 senesinde yeniden katılan Sertaç Şener, Türkiye’de Nokia Lumia markasının lansmanını gerçekleştirdi.

Sertaç Şener, Ekim 2013 itibarıyla aralarında Polonya, Türkiye, Romanya, Macaristan, Bulgaristan’ ın da bulunduğu 15 ülke pazarından oluşan Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak atandı ve halen bu görevi yürütüyor.

CicekUyansoyIcan

Çicek Uyansoy İcan kimdir?

Çiçek Uyansoy İcan, 1994 yılında İTÜ Tekstil Mühendisliği’nden mezun oldu. Ardından ABD’deki Teksas Teknik Üniversitesi’nde pazarlama üzerine MBA yapan İcan, iş hayatına Gön Deri Ürünleri’nde ihracat müdürü olarak başladı.

Eylül 2000’de Nokia Türkiye bünyesine katılan İcan, burada kanal yöneticiliği, pazarlama müdürlüğü ve satış müdürlüğü gibi farklı roller üstlenmişti. İcan, son olarak Nokia Türkiye Genel Müdürü olarak çalışıyordu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir