Nokia, yeni Nokia Lumia 620’yi tanıttı

Nokianın Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefon ailesinin yeni üyesi Nokia Lumia 620, genç kuşağa hitap edecek yenilikçi tasarımı ile gelişmiş özelliklerini, erişilebilir bir fiyata kullanıcılarına sunuyor.

Nokia, Windows Phone 8 serisi akıllı telefonların üçüncüsü ve en uygun fiyatlı alternatifi olan Nokia Lumia 620’yi tanıttı. Amiral gemisi Nokia Lumia 920 ile orta-seviye Nokia Lumia 820’nin yanında yer alan Nokia Lumia 620, yeni kompakt tasarımıyla ve daha genç bir görünüm için değiştirilebilir kapakların yanı sıra çift katmanlı bir renk çeşitliliğiyle geliyor.

Nokia Akıllı Cihazlar Başkan Yardımcısı Jo Harlow, “Yeni kullanıcılara ve pazarlara ulaşma stratejimizi uygulamaya devam ediyoruz. Yenilikçi tasarımı, son teknoloji Windows Phone 8 yazılımı ve Nokia’nın geniş özellik ve uygulama yelpazesi ile Nokia Lumia 620, bu fiyata alınabilecek son derece rekabetçi bir akıllı telefon” dedi.

Nokia Lumia 620 çarpıcı, parlak tasarımının yanı sıra hem Nokia hem de Microsoft’tan gelen bir dizi ilginç deneyim de sunuyor. Beş megapiksel ana kamerası ve VGA ön yüz kamerası ile birlikte Nokia Lumia 620, Nokia Lumia 920 ve Nokia Lumia 820’de olduğu gibi, muhteşem Nokia lenslerinin avantajlarını sunuyor. Örneğin Akıllı Çekim tekniği, mükemmel bir çekim yaratmak için gerekirse istenmeyen objeleri kareden silmeye bile yardım ederek çoklu görüntüleri kullanırken, Sinemagraf lensi sabit fotoğraflara basit animasyonlar eklemeyi mümkün kılıyor.

Nokia Lumia 620’deki gelişmiş Nokia lokasyon özellikleri, muhteşem Nokia Bilen Göz’ün yanı sıra Nokia Haritalar, Nokia Sürüş ve Nokia Transport dahil olmak üzere bir dizi kapsamlı navigasyon deneyimi de içeriyor. Nokia Bilen Göz, kamera vizöründen bakarken binalardan görünmeyen civardaki mekanlar hakkında bilgi görüntülemek için Nokia LiveSight artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor.    Nokia Lumia 620’nin sunduğu diğer etkileyici bir deneyim de Nokia Music ile birlikte gelen Mix Radio servisi. Nokia Mix Radio ile kullanıcılar, abonelik gerektirmeden ve ücretsiz olarak müzik listelerine erişebilir, reklamsız dinleyebilir, hatta dilerlerse çevrimdışı dinleyebilmek için şarkı listelerini cihazlarına indirebilirler.

İlginizi çekebilir:  Zyxel Akıllı Yönetilen Multi Gigabit Switch geleceğe hazırlıyor

Nokia Lumia 620’deki Yakın Alan İletişimi (NFC) desteğiyle, Nokia’ya uygun JBL PlayUp Portatif Hoparlör gibi NFC-uyumlu aksesuarlara kolayca bağlanmak ve kablosuz olarak müzik aktarabilmek mümkün. Yakın Alan İletişimi (NFC) bağlantısını açmak ve güvenceye almak ayrıca, uyumlu cihazlara hafifçe dokunarak ya da Windows Phone 8’deki Cüzdan uygulamasını kullanarak ödemeleri güvenle gerçekleştirip içerik paylaşmayı ve almayı mümkün kılıyor.

Windows Phone 8 ile çalışan Nokia Lumia 620, daha kişisel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Kolaylıkla özelleştirilebilir Canlı Kutucuklar, Windows Phone Başlangıç Ekranı’nı kişiselleştirmeyi kolaylaştırıyor. People Hub, çoklu rehberlerden ve sosyal ağlardan tek bir kontakt veritabanı oluşturabiliyor; sohbet başlatmayı, arkadaşların içeriklerini, tweet’lerini ve fotoğraflarını görmeyi ve hatta paylaşım için gruplar ya da özel odalar kurmayı kolaylaştırıyor. Windows Phone 8 ayrıca Microsoft Office’i, Xbox Live’ı, 7 GB’lık SkyDrive bulut depolama alanını ücretsiz veriyor ve Internet Explorer 10’da daha güvenli, hızlı gezinmeyi sağlıyor. Tüm bu özellikler ve deneyim, Qualcomm’un Snapdragon S4 Plus işlemcileriyle sağlanıyor.

Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Avrupa Başkanı Enrico Salvatori konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kullanıcılar, Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip bir mobil cihaz seçtiklerinde, sevdikleri daha çok şeyi yapabiliyorlar. Snapdragon S4 Plus işlemci, Nokia Lumia 620’nin kalbi; çoklu-görevleri yapabilmeyi, HD yayını ve süper-hızlı biçimde içerik paylaşmayı mümkün kılıyor.”

Nokia Lumia 620 misket limonu yeşili, turuncu, pembe, sarı, açık mavi, beyaz ve siyah dahil olmak üzere geniş bir renk çeşitliliğiyle* gelecek ve doğrudan kutusundan değiştirilebilir yedek kapaklar çıkacak. Nokia Lumia 620’nin 2013’ün ilk aylarında Türkiye’de satışa çıkması planlanıyor.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir