NSA başkanı Snowden’in ajan olduğuna inanmıyor

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) yeni başkanı Michael Rogers, ajansın eski çalışanı Edward Snowden’in Rus gizli servislerinin ajanı olduğuna şüpheyle baktığını söyledi.

Bloomberg ajansının dün düzenlediği siber güvenlik toplantısına katılan Rogers’ten Snowden’in Rus istihbaratla geçmiş veya mevut ilişkileri soruldu. NSA Başkanı, “Bunu yapabilir miydi? Olabilir. Buna inanıyor muyum? Daha ziyade hayır” yanıtını verdi.

Snowden’in NBC televizyonuna verdiği röportajı da yorumlayan NSA Başkanı, “Onun akıllı, düşüncelerini iyi ifade edebilen bir insan olduğunu düşünüyorum. Onu oldukça kendinden emin gördüm. Yaptığına inandığı aşikar” dedi.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Snowden’in ifşaatları ve ardından NSA’nin hem yurt içinde hem de dışında maruz kaldığı eleştiriler, ajansta yönetim değişikliğine yol açmıştı.

Ajansa 9 yıl boyunca başkanlık eden General Keith Alexander, geçtiğimiz nisan ayında koltuğunu, daha önce ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’da siber operasyonlara komuta eden Michael Rogers’a bırakmıştı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir