VDI for Nutanix Fast Track Gartner Peer Insights

Nutanix FastTrack uzaktan çalışmayı kolaylaştırıyor

Birçok kurum tüm çalışanlarını uzaktan çalışmaya uygun hale getirmek ve bunu yaparken de işlerinde ihtiyaç duydukları araçlara ve uygulamalara erişmelerini sağlamak zorunda kaldı.

Nutanix, kurumların bu sorunla başa çıkmasına yardımcı olmak amacıyla VDI İçin FastTrack adlı yeni bir çözüm duyurdu.

Bu çözüm dünyanın her yerinde şirketlerin hızla bir sanal masaüstü altyapısı (VDI) kurmasını sağlıyor. Daha önce haftalar süren masaüstü kurulumu ve yapılandırması şimdi rekor sürede tamamlanıyor.

Diğer ayrıntılar arasında şunlar bulunuyor:

  • VDI İçin Nutanix FastTrack kurumların rekor sürede binlerce kişiyi uzaktan çalışabilir hale getirmesini sağlıyor. Önceden belirlenen Nutanix yapılandırmalarında masaüstü sistemlerin kurulumu ve ayarlanması 5 iş gününden kısa bir süre içinde tamamlanıyor. Kurumsal şirketlerinin uygulamalarına güvenli ve kusursuz şekilde bağlanmasına, çalışanların istedikleri masaüstü sistemlerini kullanmasına yardımcı olan bu çözüm ihtiyaç duyulan güvenlik ve denetim özelliklerini de taşıyor.
  • Müşteriler dilerlerse mevcut donanımlarından yaralanabiliyor, önceden belirlenmiş Nutanix donanımlarını seçip 10-15 gün içinde teslim edilmesini (ABD’de) bekleyebiliyor veya Cyxtera gibi yönetilen hizmet sağlayıcısı (MSP) iş ortaklarından yönetilen bulut altyapısı hizmeti alabiliyor.
  • Nutanix altyapısının sade ve esnek yapısı kurulumu kolaylaştırıyor, şirketlerin hızla hizmet vermeye devam etmesini sağlıyor.

VDI İçin Nutanix FastTrack dünya genelinde yeni ve mevcut müşterilerin kullanımına sunuldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir