karar

Nutanix, Hiper Yakınsanmış Altyapı Yazılımları alanında lider

Özel, hibrit ve çoklu bulut bilişimin lideri Nutanix, Gartner, Inc. tarafından Hiper Yakınsanmış Altyapı Yazılımları için hazırlanan sihirli çeyrekte (Magic Quadrant) Aralık 2020’de Lider olarak yer aldığını duyurdu. Nutanix, yetenekli hiper bütünleşik altyapı yazılımlarıyla tanınıyor. Şirket ayrıca diğer tüm satıcılara kıyasla en üstte yer alıyor.

Her geçen gün daha fazla şirket, kritik BT girişimlerini ve dijital dönüşüm çabalarını desteklemek için yazılım tanımlı çözümler talep ediyor. Gartner’a göre Hyperconverged Infrastructure Software (HCI) yazılım pazarı, mevcut pazar koşullarıyla uyumlu iki farklı müşteri türüne sahip: Daha çok hibrit ve genel bulutla ilgili zorlukları çözmeye dair çözümler arayanlar, daha niş kullanım senaryolarını hayata geçirmek veya coğrafi temelli zorlukları aşmak isteyenler.

Nutanix, Gartner’ın bu yılki sihirli çeyrekte HCI çözümlerini birden çok donanım platformunda çalıştırabilen satıcılara odaklandığına inanıyor. Bu, sektördeki önemli değişimin ve Nutanix’in iki yıldan uzun süredir donanımdan yazılıma geçiş sürecinin güçlü bir şekilde onaylanması demek.

“Müşterilerimiz COVID ve sonrasında ihtiyaçlarını desteklemek için güvenilir, performanslı ve uygun maliyetli BT çözümlerini benimsediğinden, küresel belirsizlik ortamına rağmen Nutanix için bu yıl güçlü bir büyüme yılı oldu” diyor Nutanix Baş Teknoloji Sorumlusu Rajiv Mirani ve sözlerine şöyle devam ediyor:

“Bu süre zarfında AWS’den başlayarak hibrit bulut altyapımızı genel buluta genişletirken, bu yılki sihirli çeyrek konumumuza katkıda bulunduğuna inandığımız hiper bütünleşik altyapı yazılımımızı yenilemeye ve güçlendirmeye devam ettik. Yazılımımızın mimari farklılaşmasıyla müşterilerimizin neredeyse her türlü iş yükünü çoklu bulut ortamında çalıştırmasına olanak sağlamamızın yanı sıra müşteri memnuniyetine sürekli odaklanmamızın da bizi rakiplerimizin önüne geçirdiğine inanıyoruz.”

Bu sonuç Nutanix’in AWS’de Nutanix Clusters lansmanı ve Azure’da Nutanix Clusters duyurusundan, şirketin Karbon Platform Services adını verdiği yeni çoklu bulut platformunu hizmet olarak piyasaya sürmesine kadar BT’nin gelecek vizyonuna zemin hazırlayan önemli adımları takip etti. Nutanix dijital dönüşümün anahtarının, kurumlara başarılı olmak için ihtiyaç duydukları esnekliği ve basitliği sağlamak için sanallaştırılmış ve bulut yerel BT ortamlarını sorunsuz bir şekilde bir araya getiren, bütünleşik hibrit ve çoklu bulut çözümlerinde yattığına inanıyor.

The Home Depot Kıdemli Direktörü Kevin Priest, “Nutanix yazılımları yalnızca teknolojileri değil, altyapıyı, ekipleri ve fırsatları birleştirmemizi sağladı. BT uzmanlarını tek bir operasyon grubunda birleştirerek artık uçtan uca ortamımızı görebiliyor, iş birliği içinde çalışabiliyor ve iş için daha iyi kararlar alabiliyoruz. Nutanix ile ortaklığımız BT görünürlüğünü, verimliliğini ve yeniliği mümkün kılıyor.” dedi.

ADSL, VDSL ve fiber destekli modem | Zyxel VMG3625-T50B incelemesi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir