Obama’nın e-postaları ele geçirildi

New York Times gazetesinin haberine göre Rus bilgisayar korsanlarının ABD Başkanı Barack Obama’nın elektronik postalarına eriştiği ortaya çıktı.

New York Times gazetesinin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberinde, ABD Başkanı Barack Obama’nın elektronik posta hesabının hacklendiği yönünde herhangi bir veri olmadığı bilgisine yer verildi. Ancak Obama’nın elektronik postalarından bazılarının ele geçirilmiş olabileceği kaydedildi.

Deutsce Welle Türkçe’nin haberine göre, Rus bilgisayar korsanları, geçen yıl Beyaz Saray’ın siber güvenlik duvarını aşmayı başarmış, olay ABD hükümeti tarafından da doğrulanmıştı.

New York Times gazetesinin haberinde söz konusu bu siber saldırının tahmin edilenden çok daha etkili olduğu görüşüne yer verilirken, konuyla ilgili Beyaz Saray’dan ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir