OGES sonuçları Turkcell, Vodafone ve Avea ile cepte

Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşma yapan Turkcell, Vodafone ve Avea, Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi (OGES) Mobil Bilgi Servisi’nin abonelerinin cebine taşıdı. Bu işbirlğiyle yüzbinlerce öğrenci ve veliyi ilgilendiren OGES yerleştirme sonuçlarını, açıklandığı andan itibaren cebe gelen SMS’lerle takip edilebilecek.

  • Turkcell abonelerine öğrenci hakkında oluşan her yeni durum, otomatik olarak SMS ile bildirilecek. Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil toplam 1,00 TL ücret karşılığında abonelerin cep telefonuna SMS olarak gelecek. Turkcell abonelerinin OGES Mobil Bilgi Servisi’ne cep telefonundan OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKİMLİK NO yazıp 8383’e göndermeleri yeterli. (Örn: OGES 12345678900)
  • Vodafone aboneleri ise MEB Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Sistemi Mobil Bilgi Servisi’nden yararlanmak için OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKN’sini yazıp 8383’e göndermeleri yeterli olacak.
  • Avealılar ise OGES yerleştirme sonuçlarını SMS ile takip etmek için ister internet üzerinden ister cep telefonlarından OGES boşluk ÖĞRENCİ TCKN’sini yazıp 8383’e göndererek servise kayıt yaptırabilecekler. Öğrenci hakkında oluşan her yeni durum otomatik olarak SMS ile bildirilirken, bilgilendirmeler için hizmet bedeli ise sadece 1 TL olacak.

Nasıl kayıt olacaksınız?

MEB OGES Mobil Bilgi Servisi’nden faydalanmak için mesajların gönderileceği cep telefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise web’den ya da cep telefonundan kayıt yaptırmak mümkün.

Web’den kayıt için, cep telefonunuzu  oges.meb.gov.tr ya da https://e-okul.meb.gov.tr/  adreslerinden kaydettikten sonra size gönderilecek bilgilendirme mesajını onaylamanız gerekiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir