iflas

OKI, Seiko’nun geniş formatlı yazıcı iş kolunu satın alıyor

OKI, Seiko İnstrument Inc’in (SII) geniş formatlı yazıcı iş kolunu satın alarak profesyonel yazıcı pazarındaki konumunu güçlendiriyor.

Yazıcı iş kolunda uzmanlaşan OKI Grup şirketi OKI Data Corporation (ODC) ile Seiko Instruments Inc. (“SII”) arasında hisse alım anlaşması imzalandı. Anlaşma ile OKI Data Corporation, SII’ın iştiraki olan Seiko Infotech Inc.’in (“SIIT”) geniş formatlı yazıcı iş kolunu satın alıyor. Taraflar, şirketin transferini 1 Ekim 2015’e kadar tamamlayacaklar.

OKI Data Corporation’ın Avrupa ve ABD’deki yurtdışı iştirakleri de SII’ın Avrupa ve ABD’de sahip olduğu geniş formatlı yazıcı iş kolu ve varlıklarını satın almak üzere ayrı varlık satın alım anlaşmaları imzaladı.

OKI Data Corporation, “Yüksek katma değerli yazıcı” işini öncelikli büyüme alanı, pofesyonel yazıcılar pazarında çok önemli bir “hedef iş segmenti” olarak konumlandırıyor. ODC, özellikle perakende ve dağıtım sektörlerinde talebe bağlı baskı ihtiyacında görülen yükselişin verdiği güçle, profesyonel yazıcı pazarı içinde geniş formatlı yazıcı talebinin yıllık yüzde 6’lık bileşik büyümesini sürdürmesini bekliyor.

Satın alma ile OKI Data Corporation, SII’ın elinde bulunan Sign ve LED grafik plotter için kullanılan geniş formatlı inkjet yazıcılar portföyünün yanı sıra, ilgili satış kanalları ile birlikte teknoloji ve geliştirme kaynaklarına da sahip olacak.

OKI Data Corporation, özellikle baskı, dağıtım ve perakende sektörlerine yönelik olarak sunduğu tek noktadan baskı çözümleri ile profesyonel yazıcı pazarındaki ticari faaliyetlerini geliştirmek için çalışmalarını sürdürecek. Satın alma sayesinde, taraflar arasındaki teknoloji ve kaynakların entegre edilmesi yoluyla, OKI Data Corporation ürün portföyünü ve ürün geliştirme yeteneklerini daha da geliştirecek.

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Sarılar Grup’a rekor Mercedes-Benz kamyon ve çekici teslimatı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir