Okullarda Twitter ve Facebook’a yasak kalkmadı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer döneminde erişimin engellendiği Facebook ve Twitter’a okullardan girişi serbest bıraktığı yönündeki haberler, bakanlık tarafından yalanlandı.

Bakanlığın filtreleme sisteminde yapılan değişiklikle sosyal ağlara eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerle öğrencilerin girmesinin önündeki engelin kalktığı iddia edilmişti.

Sözkonusu haberde, öğrencilerin eğitime ayırdıkları zamanın azalacağı gerekçesiyle getirilen yasaklamanın, bakanlığa yeni atanan Nabi Avcı’ya İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  “Eğitimde Sosyal Medya Söyleşisi”nde iletildiği ve sosyal ağların eğitimde verimli kullanılabileceğinin iletildiği belirtiliyordu.

Bu haberin bakanlıkça Bu yalanlanması üzerine Milli Eğitim Bakanı camiasının, eğitim kurumlarında Facebook ve Twitter özgürlüğü sevinci kısa sürmüş oldu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir