Teedo

Oncosem 104 milyon TL değerle Borsa İstanbul’da

Kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üreticisi Oncosem Onkolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret A.Ş. için Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi. İnfo Yatırım aracılığıyla tamamlanan halka arz yılın son günlerinde yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılandı.

Borsa İstanbul’da gong, Oncosem için çaldı. İnfo Yatırım aracılığıyla halka arz sürecini başarıyla tamamlayan şirketin halka arz büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL, halka açıklık oranı ise %24.95 olarak gerçekleşti.

Borsa İstanbul’da düzenlenen Gong Töreni’ne Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Oncosem Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik ve İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül katıldı.

Gong Töreni’nde konuşan Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun şunları söyledi:

“Oncosem, Ar-Ge çalışmaları sonucu ürettiği patentli cihazlarıyla sağlık teknolojisi alanında başarılı bir performans göstermektedir. Faaliyetlerindeki bu başarılı performansı halka arzına da yansımış durumdadır.

Halka arzında gelen yüksek taleple ve yaklaşık 104 milyon TL tutarında halka arz geliriyle başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

Yılın bu ilk gong töreninde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı ve Borsamızın kuruluşunun 150. yılı olan 2023 yılının, şirketlerimize, yatırımcılarımıza, aracı kurumlarımıza, tüm paydaşlarımıza, borsamıza, sermaye piyasamıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.

Bu başarılı halka arzdan dolayı emeği geçen herkese, şirket çalışanlarına ve aracı kurum çalışanlarına teşekkür ediyorum. Sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Oncosem’e Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum.”

“Hedefimiz Oncosem’i dünyanın sayılı şirketlerinden biri yapmak”

Oncosem’in 26 yıllık geçmişine çok önemli başarılar sığdırdığını, bugün ise bu başarılarını taçlandırdığını söyleyen Oncosem Yönetim Kurulu Başkanı Erol Çelik de şu ifadeleri kullandı:

“Oncosem olarak kemoterapi ilaç hazırlama sistemleri üretiminde Türkiye’de sektör lideri olduk ve bu başarılara insani pazarlama ilkelerimizden hiç ödün vermeden ulaştık.

30 ülke ve Türkiye genelinde 50 özel ve kamu sağlık kuruluşunun onkoloji merkezlerinde kurduğumuz sistem sayesinde bugün her iki hastadan birine kemoterapi desteği vermekten gurur duyuyoruz.

İlginizi çekebilir:  Yazılım şirketi Hitit'in halka arz büyüklüğü 431 milyon lira oldu

Bugün baktığınızda onkoloji ürünleri de dâhil, yüksek teknoloji ile ürettiğimiz ürünleri 30’dan fazla ülkeye ihraç ediyoruz ve başarılarımıza her geçen gün bir yenisini eklemek için çok önemli adımlar atıyoruz.

Şu anda bize güvenen yatırımcılardan aldığımız güçle artık Borsa İstanbul’dayız. Hedefimiz halka arzdan elde ettiğimiz gelirle yeni yatırımlara imza atmak ve Oncosem’i kendi alanında sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı şirketleri arasında yer almasını sağlamak.”

“Çeyrek asrı aşan deneyimimizi yeni yatırımcılarla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz”

İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül ise şu değerlendirmede bulundu:

“2022 yılında aracılık ettiğimiz 7. halka arzımız olan Oncosem ile 2022 yılını başarıyla kapadık. Oncosem’in halka arz süreci yatırımcıların da yoğun ilgisiyle karşılandı. Büyüklüğü 104 milyon 125 bin TL’ye ulaşan halka arzda özellikle yatırımcılara teşekkür etmek istiyorum.

2022 yılı özellikle yeni yatırımcı sayısının rekor kırdığı bir yıldı, 2023 yılında da bu ilginin devam edeceğine inanıyoruz. İnfo Yatırım olarak biz de çeyrek asrı aşan deneyimimizi yeni yatırımcılarla paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu başarılı halka arzda emeği geçen başta Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Takasbank’a teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

İnfo Yatırım hakkında bilmeniz gerekenler

1994 yılından bu yana sermaye piyasaları alanında faaliyet gösteren, aynı zamanda Hedef Holding iştiraklerinden olan İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş., bireysel ve kurumsal yatırımcılara, sermaye piyasası araçlarının alım – satım aracılığının yanı sıra; yatırım danışmanlığı, portföy yönetimi ve kurumsal finansman hizmetleri de sunmaktadır.

Türkiye’nin pazar payı yönünden en büyük 10 aracı kurumu arasında yer alan ve banka dışı en büyük aracı kurumlardan biri olan İnfo Yatırım, 25 irtibat bürosu ile yurt çapında faaliyet göstermektedir.

Halka açık bir şirket olan İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Borsa İstanbul’da İNFO koduyla işlem görmektedir. İnfo Yatırım, 2021 yılında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Altın Boğa Ödülleri’nde Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) Pazar Payı Artış Lideri ödülünü kazanmıştır.

Oyuna keyif kat | Pusat Clutch Gamepad incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir