Oracle Başkanı Ellison bırakıyor

Bilişim dünyasının tanınmış isimlerinden Larry Ellison, aktif iş hayatından çekilme kararı aldı. Dünyanın önde gelen bilişim şirketlerinden Oracle’ın kurucuları arasında yer alan Larry Ellison, geçen ay 70’inci doğum gününü kutlamıştı. Hırslı kişiliğiyle tanınan Larry Ellison’ın aktif iş hayatından çekilme kararı alması beklenmiyordu.

Oracle’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada, Ellison’ın görevlerini, vekilleri Safra A. Catz ve Mark Hurd’ün üstleneceği belirtildi.
Ellison, “teknoloji başkanı” ve yönetim kurulu başkanı olarak Oracle’a katkı sunmaya devam edecek.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Oracle, Ellison’ın yönetiminde yazılım, donanım ve hizmet alanında önemli atılımlar yaptı. Larry Ellison ise şirketinin başarıları sayesinde 51,3 milyar dolarlık servet edindi. Ellison, Forbes dergisince hazırlanan milyarderler listesinde 5’inci sırada yer alıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir