‘Orada Kimse Var mı?’ yenilendi

Avea, 17 Ağustos 1999’da meydana gelen Marmara Depremi’nin 15. yıldönümünde, AveaLabs’te deprem ve diğer tüm doğal afetlerde kullanılmak üzere geliştirdiği “Orada Kimse Var mı?” uygulamasının yeni ara yüzü ile kullanıcılarının karşısına çıkarken, eklenen yeni özelliklerle uygulamanın kapsamını da genişletti.

Uygulamaya eklenen sosyal medya entegrasyonu ile kullanıcılar, herhangi bir afet durumunda sadece SMS özelliği ile değil sosyal medya aracılığı ile de konumlarını yakın çevreleri ile paylaşabilecekler.

Ayrıca, yeni “Panik Butonu” özelliği ile artık kullanıcılar, deprem, yangın ve sel gibi felaketler esnasında sosyal medya üzerinden de iletişim kurup yardım istemenin yanı sıra konum ve yer bildirimi de yapabilecekler. Kullanıcılar aynı zamanda, uygulama içinde kaydedilen numaralara da mesaj atabilecekler.

Sadece deprem değil tüm doğal afetlerde enkaz altındaki kişinin hayata bağlanmasında da önemli rol oynayacak uygulama, operatör bağımsız olup, cep telefonlarının kullanıldığı her ülkede telefonlara ücretsiz olarak indirilerek kullanılabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir