Güvenlik

Otomatik Güvenlik Farkındalığı Platformu (ASAP) artık Türkçe

Siber olayların %80’inden fazlası insan hatasından kaynaklanıyor ve şirketler, çalışanların sebep olduğu sorunlardan kurtulmak için milyon liralar harcıyor. Kaspersky, şirketlerin bu sorunu ele almasına yardımcı olmak için şirketlerin personelin en yeni beceriler ve bilgilerle donatılmasını daha da kolaylaştırmak için bir Otomatik Güvenlik Farkındalığı Platformu’nu (ASAP) geliştirdi. Artık Türkçe olarak kullanıma sunulan çevrimiçi hizmet, şirketlere çalışanlarının siber farkındalığını artırarak mikro öğrenme, farklı ders formatları ve sürekli güçlendirme ile eğitim verimliliğini artırmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kaspersky’nin araştırmasına göre[1] şirketlerin% 52’si çalışanları kurumsal siber güvenliğe yönelik en büyük tehdit olarak görüyor. Uzaktan çalışma sistemiyle bu tehdit daha da ciddi hale geliyor. Kaspersky, bu sorunu çözmek ve eğitim sürecini Türkiye’deki çalışanlar için daha avantajlı hale getirmek için artık Türkçe dilinde de mevcut olan siber farkındalık eğitim platformunu sunuyor.

Platform, 10 dakikadan kısa süren derslerle birlikte işletmelerin çalışanların siber güvenlik becerileri ve bilgilerindeki boşlukları gidermelerine yardımcı oluyor. ASAP, kendi hızlarında ilerlemelerine olanak tanıyan otomatik bir öğrenme yolu aracılığıyla temelden ileri düzeye kadar farklı risk seviyelerine sahip çalışanların siber hijyenini desteklemek için kullanılabiliyor.

Platform, çalışanları yalnızca en son tehditlerden haberdar etmekle kalmıyor, aynı zamanda onlara bu tehditlere nasıl karşı koyacaklarını da öğretiyor. Kurs özellikle spam ve kimlik avını nasıl ayırt edileceği, güçlü parolaların nasıl oluşturulacağı ve gizli verilerin nasıl korunacağı gibi konuları kapsıyor. Eğitim ve psikoloji alanında uzman kişiler tarafından ilginç ve akılda kalıcı olması için oluşturulan eğitim programında yöneticiler, eğitimi uzaktan kontrol edebiliyor ve planlayabiliyor.

Kaspersky Türkiye Pazarlama Müdürü Ünsal Yurdakonar “Kaspersky olarak kullanıcıların farkındalığını artırma konusuna büyük önem veriyoruz ve Türkiye’deki insanların çalışanlara yönelik eğitim platformumuzdan kendi ana dillerinde yararlanabilmelerinden mutluluk duyuyoruz. Mikro öğrenme yaklaşımı ve otomatik öğrenme yolları aracılığıyla personelin katılımını sağlamanın yanı sıra becerilerin kolay edinilmesini sağlamayı ve kayıpları önlemeyi umuyoruz. Bu yaklaşım özellikle verimli bir güvenlik bilinci programını yönetmek için deneyimli personeli veya kaynakları olmayan küçük işletmeler için geçerli” dedi.

İlginizi çekebilir:  Otel müşterilerinin kredi kartları tehlikede

120 Hz ekran, 4160 mAh batarya, 33W süper hızlı şarj | POCO X3 NFC incelemesi

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir