Celestron First Scope

Özel üretim teleskop ile gökyüzünü keşfe çıkın

Teleskop, mikroskop ve dürbün markası Celestron, özel üretim teleskopuyla konforlu bir gökyüzü deneyimi sunuyor.

Ay ve gezegenlerin görüntülerinin net bir şekilde görünmesine yardımcı olan teleskop, parlak yıldızları seyretmenize yardımcı oluyor.

Dünyanın önde gelen teleskop markası Celestron, özel olarak ürettiği First Scope teleskopuyla gök cisimlerini ve uzayın gözlemlenmesine yardımcı oluyor.

Uzay gözlemini keyifli ve kolay hale getiren First Scope, ahşap tripod özelliği ile gökyüzü şenliğini rahat bir şekilde gözlemlemenizi sağlıyor.

Başlangıç seviyesinde gezegen ve ay gözlemi için ideal olan teleskobun 300 mm odak uzaklığı ile seçilen gök cismi rahat bir şekilde izlenebiliyor.

1.95 kg ağırlığa sahip teleskobun fonksiyonel özelliği kullanım kolaylığı sağlarken 20 mm göz merceği cisimlerin net bir şekilde gözlem yapabilme imkan sunuyor.

Özellikler:

Açıklık 76 mm
Odak uzaklığı 300 mm
Odak oranı 3.95
20 ve 4 mm’lik 2 adet mercek

Celestron First Scope’in satış fiyatı ise 693,00 TL.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir