Panasonic ile Viko ortaklık yaptı

Teknoloji firması Panasonic ile elektrik anahtarları ve prizleri alanında faaliyet gösteren Viko ortaklık anlaşması imzaladı.

Viko’dan yapılan açıklamaya göre, imzalanan anlaşmada yer alan bazı şartların yerine getirilmesinden sonra yürürlüğe girecek ortaklıkla, her iki şirket de yeni rekabet avantajları ve sinerji yaratacak bir güç birliği hedefliyor.

Panasonic, ortaklıkla Türkiye’nin büyüme potansiyeli ve stratejik konumundan yararlanarak Rusya, Ukrayna, Orta Asya, Ortadoğu, Afrika ve Avrupa pazarlarındaki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

Viko kurucu ortakları Cahit Durmaz ve Ali Dağbaşı, ortaklık anlaşması sonrası yaptıkları açıklamada, “Panasonic ile ortaklığımızın gerek Türkiye gerekse dış pazarlardaki konumumuzu güçlendireceğine ve vizyonumuzu gerçekleştirme yolunda çok önemli bir atılım olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Panasonic’in çoğunluk hissedarı olduğu ortaklık anlaşması sonrası görüşlerini paylaşan Panasonic Eco Solutions Başkanı Mr. Yoshioka da şunları kaydetti:

“Viko ile ortaklığımız Panasonic için stratejik öneme sahiptir. Panasonic, Türkiye’yi bir üs olarak kullanarak; Viko’nun güçlü marka bilinirliği, yaygın satış kanalları ve Avrupa tipi anahtar – priz üretimindeki ileri teknolojileri gibi güçlü yönetim kaynakları sayesinde sadece Türkiye’de değil, Orta Doğu, BDT, Avrupa ve Afrika pazarlarında da büyümeyi hedeflemektedir.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir