Papa’yı Twitter’dan takip edenlerin günahları affedilecek

Roma Papası Francisco’nun Twitter’deki kayıtlı takipçileri, Araf’ta bulunma sürelerini kısaltabilecek ve bizzat Roma Katolik Kilisesi Papasının dualarıyla günahları affedilecek. Konuya ilişkin resmi bir açıklama Vatikan tarafından yapıldı.

Başpiskopos Claudio Maria Çeli, bazı görevlerin yerine getirilmesinin de günahların affını getirebileceğini açıkladı. Bunun için Papanın takipçileri, 22 Temmuzda Rio de Janeiro’da açılarak bir hafta devam edecek olan Katolik Gençlik Festivalinde gelişmeleri gerçek zamanlı olarak takip etmeleri gerekecek.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, Kutsal Makam’ın temsilcisi, her isteyen Brezilya’ya gitme imkânına sahip olmadığı, bunu çok iyi bildiklerini, bu yüzden günah affının festivalde bizzat bulunanların yanında etkinliği radyo, televizyon veya Twitter üzerinden takip edenleri de kapsayacağını belirtti.

The Guardian gazetesi, son zamanlarda Papanın Twitter sayfasına 2 milyon 500 binin üzerinde kişinin kaydolduğunu duyurdu.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir