Pardus’ta geri sayım başladı

TÜBİTAK tarafından ULAKBİM bünyesinde geliştirilen açık kaynak kodlu işletim sistemi Pardus’un web sitesinde şu sıralar bir geri sayım var. 10 günden geriye sayımın devam ettiği sitede, meraklı bir bekleyiş hakim.

Gelen bilgilere göre, 2012’de mevcut Pardus ekibinin ayrılmasından sonra yeni sürüm çıkarmayan TÜBİTAK, şimdi Pardus 2013 (Pardus Kurumsal) adıyla kamu ve özel sektörün kullanması için yeni bir sürüm için geri sayımda. Bir aksilik olmazsa, 25 Mart’ta Pardus Portal, Çağrı Merkezi ve Pardus 2013 sürümü hazır olacak.

TÜBİTAK, mevcut ekibin ayrılmasından sonra, Debian tabanlı olarak ve dış kaynak kullanımıyla geliştirilmeye başlanan Pardus’ta kurumsal kullanıcıları odağa almış durumda. Bu arada, bireysel kullanıcılar için de önümüzdeki dönemde yeni bir sürüm gelme ihtimali yüksek.

http://www.pardus.org.tr

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir