Pentax K-3 ‘DSLR Uzmanı’ seçildi

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. yaptığı açıklamayla ilk olarak Kasım 2013’te piyasaya sürülen K serisinin amiral gemisi modeli PENTAX K-3’ün saygın Technical Image Press Association (TIPA) tarafından En İyi DSLR Uzmanı seçildiğini duyurdu. Bu seçimde, kusursuz güvenilirlik ve göze çarpan işletim özelliklerinin yanı sıra, fotoğraf makinesinin sıra dışı, süper-hassas görüntü kalitesi etkili oldu.

TIPA, pek çoğu Avrupa’da bulunan 29 farklı lider fotoğraf ve görüntüleme dergisinin baş editörlerinden ve teknik editörlerinden oluşan bağımsız bir kar amaçlı olmayan kuruluştur. Farklı kategorilerde bu yılın kazananlarının tümü 1 Nisan 2013 ile 31 Mart 2014 tarihleri arasında pazara giriş yapan yeni fotoğraf ve görüntüleme ürünlerinden oluşuyordu. PENTAX K-3 “En İyi DSLR Uzmanı” kategorisinde en yüksek oy yüzdesini aldı.

TIPA’nın üyeleriyle paylaştığı ürünle ilgili resmi açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“RICOH Görüntüleme tarafından PENTAX K dijital SLR fotoğraf makinesi serisinin amiral gemisi modeli olarak geliştirilen 24 MP APS-C CMOS sensöre sahip PENTAX K-3, alçak geçirgen filtresiz tasarımına benzersiz “örtüşme önler simulatör” özelliğini katıyor.

Hava koşullarına dayanıklı Magnezyum alaşımlı gövdeye sahip fotoğraf makinesi, 23 adet RAW veya 60 adet JPEG çekiminde saniyede 8.3 kare fotoğraf yakalayabiliyor. Sensör-değişimli görüntü stabilizasyon mekanizmasını kullanarak, yönetilebilir “hare önleyici” etkisi sağlıyor.

K-3 stereo ses ile Full HD video çekimi ve 4K video klipler çekebilmek için geliştirilmiş interval film modu özelliklerine sahip. K-3 ayrıca, yeni PRIME III işlemci ve 25 adet çapraz tip sensörlü 27 nokta SAFOX II AF sistemine sahip. Sağlam örtücü perde ise 200.0000 kareye kadar ömür sunuyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir