Peugeot Total Team start çizgisinde

Peugeot Total Team ekibi Dakar Rallisi için hazırlıklarını sürdürüyor. Peugeot açıklamasına göre, Peugeot’nun Dakar Rallisi için özel olarak geliştirdiği 2008 DKR16 ve Peugeot Total Team ekibi, startı 2 Ocak Cumartesi günü verilecek 2016 Dakar Rallisi’nde 9 bin 583 kilometrelik toz ve macera dolu pistlere meydan okumaya hazır.

Hafta başında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’e gelen Peugeot Total ekibinin 95 üyesi adrenalin dolu rekabete hazır durumda.

Ekipler, Buenos Aires’in kuzeybatısındaki Arawak test merkezinde kısa bir nihai deneme gerçekleştirdi. Dört ekibin her biri üzerlerinde yarış numaraları yazılı otomobillerinin direksiyonuna geçti.

Ekipler 1 Ocak Cuma günü (yarın) saat 10.30’da teknik ve idari kontrolden geçecek. 2 Ocak’ta başlangıç töreninin ardından, ekipler 11 kilometrelik prologda sahne alacak. 3 Ocak’ta, birinci etabın start ​​sıralaması belirlenecek ve “38’inci Dakar Rallisi” tam gaz başlamış olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir