Philips hue teknolojisiyle ışık kontrolünüzde

Philips’in evde kullanıma yönelik kişisel kablosuz aydınlatma sistemi olan Philips hue teknolojisi ile ışıklar telefon ve tabletlerden kontrol edilebilecek.

Philips açıklamasına göre, akıllı telefon veya tabletlerden ışıkları kontrol etmeyi sağlayan Philips hue, özel ayarlar da dahil olmak üzere 16 milyon renk seçeneği sunuyor.

Hue Bio Feedback uygulaması, kalp atış hızını görselleştiren ışığı sayesinde kullanıcılarının egzersiz programının ne kadar etkili olduğunu anlamalarına yardımcı oluyor.

Kullanıcılar, Philips hue ile dünyanın her yerinden ışıklarını kontrol ederken, Philips hue’nun kamerası Huey’i ise Android kameralarda istenilen ekran veya görüntünün üzerinde kullanabiliyor.

Açıklamaya göre kullanıcılar, hue’nun önceden ayarlanmış Light Recipes modları sayesinde Philips uzmanları tarafından test edilen optimum beyaz ışık tonu ile dinlenebilir, kitap okuyabilir, konsantrasyonunu artırabilir veya enerji toplayabilir.

Ortamı biraz daha renklendirmek isteyenler ise hue’nun renk seçicisini kullanarak 16 milyona varan renk seçeneği ile diledikleri manzarayı canlandırabilir ve kaydedip internet üzerinden hue topluluğu ile paylaşabilir.

Philips hue’ya Türkiye’de Apple satış noktalarından ulaşılabiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir