Pirelli’nin lokasyon bazlı pazarlama ajansı Yellow Pages oldu

Lokasyon bazlı pazarlama çalışmalarıyla her geçen gün yeni iş birliklerine imza atan Yellow Pages, Pirelli markasına da hizmet verecek.

Dünyanın 160 ülkesinde bulunan, 1960 yılından bu yana ise Türkiye’de faaliyet gösteren, otomotiv sektörünün önemli oyuncularından ve Türkiye premium lastik sektörü lideri Pirelli, lokasyon bazlı pazarlama ajansı olarak Yellow Pages’ı seçti.

Yellow Pages, Türkiye genelindeki 100 adet Pirelli satış noktası için Apple, Bing, Google My Business, Google Haritalar, Facebook Places, Foursquare, Yandex.Haritalar gibi önde gelen dijital harita platformlarında lokasyonların kurulumu, güncellenmesi ve bakımı hizmetlerini gerçekleştirecek.

Bu hizmet sayesinde Pirelli marka lastik almak isteyen müşteriler, kendilerine en yakın satış noktasını online haritalar ve navigasyon uygulamaları üzerinde doğru noktada ve kolayca bulabilecek. Yellow Pages, manuel coğrafi kodlama sistemi ile tüm Pirelli satış noktalarının coğrafi kodlarını tek tek çıkartacak ve haritalar üzerinde güncellenmesini sağlayacak.

Pirelli Satış Noktaları ile Online İletişim

Türkiye’nin en büyük online firma rehberi YellowPages.com.tr üzerinde 850 binden fazla firma bulunduran Yellow Pages için amaç, kullanıcıya keyifli bir deneyim yaşatmak. Pirelli için verilen lokasyon bazlı pazarlama hizmeti sayesinde kullanıcılar, Google’ın tüm platformlarından ve tüm cihazlardan aradıkları satış noktalarını kolaylıkla ve optimize bilgilerle bulabilecekler. Bunların başında çalışma saatleri, yol tarifi, diğer kullanıcıların değerlendirmeleri gibi bilgiler geliyor.

Yellow Pages’ın lokasyon bazlı pazarlama hizmeti sunduğu firmalar arasında Doğuş Otomotiv, DeFacto, İpragaz, Polaris, Starbucks, Kuveyt Türk, TÜVTÜRK gibi çok çeşitli sektörlerden markalar da bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir