Qualcomm

Qualcomm’dan gigabit seviyesinde hız sunan ilk LTE modem

Qualcomm Technologies’in 6. nesil LTE modem yonga seti 1 Gbps’ye kadar indirme hızını destekliyor. Modem, mobil endüstrisinin ilk Lisans Destekli Erişim (LAA) desteği ile gelen LTE Advanced Pro modemi özelliğini taşıyor.

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM) iştiraki Qualcomm Technologies, Inc., yaptığı açıklama ile 6. nesil LTE çoklu-mod yonga seti Qualcomm Snapdragon X16 LTE modemi duyurdu.

Bu yeni modem, çığır açan 14nm FinFET ve Qualcomm RF Transceiver WTR5975 teknolojileri üzerine inşa edildi.

Snapdragon X16 LTE modem ticari olarak üretilen ilk Gigabit Sınıfı LTE yonga seti olup 1 Gbps’ye varan fiber hızında LTE Kategori 16 indirme hızı sağlarken 256-QAM ile FDD ve TDD spektrumu genelinde 4×20 MHz’ye kadar Carrier Aggregation (CA) indirme yolunu destekliyor.

Modem ayrıca 2×20 MHz çıkış yolu CA’ya ek olarak 150 Mbps’ye varan çıkış yolu hızları için 64-QAM desteği de sunuyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Qualcomm Technologies Başkan Vekili ve QCT Başkanı Cristiano Amon, şunları söyledi:

“Mobil endüstride önemli bir dönüm noktası olan Snapdragon X16 LTE modem, Qualcomm Technologies’in ‘her şey kablosuz’ yaklaşımı içerisindeki liderliğinin de göstergesi.

Snapdragon X16, kablolu ile kablosuz bağlantı arasındaki ayrımı azaltmakla kalmıyor aynı zamanda artan veri tüketimini ve sorunsuz, hızlı müşteri deneyimini destekleyecek LTE destekli lisansız spektrum entegrasyonunu ve ileri MIMO tekniklerini de mümkün kılıyor.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir