Retina ekranlı MacBook Pro yenilendi

Apple Retina ekranlı MacBook Pro’yu daha hızlı işlemciler, her iki giriş seviyesi yapılandırmada da iki kat bellek ve son teknoloji 15 inç dizüstü bilgisayar için daha düşük bir başlangıç fiyatıyla güncelledi. Retina ekranlı MacBook Pro, yüksek çözünürlüklü gözalıcı bir ekrana, yalnızca 1.8 cm incelikte muhteşem bir tasarıma, son teknoloji işlemcilere, güçlü grafiklere, dokuz saate kadar pil ömrüne sahip ve son derece kolay taşınabilir tasarımıyla inanılmaz bir performans sunuyor.*

“İnsanlar MacBook Pro’larını ince ve hafif bir tasarıma, tek parça zarif alüminyum gövdeye, harika bir Retina ekrana, tüm gün yeten pil ömrüne ve OS X ile mükemmel bir entegrasyona sahip olduğu için çok seviyorlar,” diyen Apple Dünya Pazarlama Genel Başkan Yardımcısı Philip Schiller sözlerini şöyle sürdürdü: “Retina ekranlı MacBook Pro daha hızlı işlemciler, daha fazla bellek, daha uygun fiyatlı yapılandırma seçenekleri ve bu sonbaharda OS X Yosemite’e ücretsiz yükseltme ile şimdi daha da iyi hale geldi.”

Retina ekranlı 13 inç MacBook Pro, Turbo Boost ile hızı 3.3 GHz’e kadar çıkabilen 2.8 GHz iki çekirdekli Intel Core i5 işlemci ve giriş seviyesi dizüstü bilgisayarlarda 4 GB’tan 8 GB’a yükseltilmiş bir belleğe sahip. 13 inç model, Turbo Boost’la hızı 3.5 GHz’e çıkabilen 3.0 GHz iki çekirdekli Intel Core i7 işlemci ile yapılandırılabilir. Son teknoloji 15 inç Retina ekranlı MacBook Pro’nun başlangıç fiyatı 6.899 TL’ye indirildi. 15 inç model, giriş seviyesi dizüstü bilgisayarda Turbo Boost’la hızı 3.7 GHz’e çıkabilen 2.5 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciye, 8 GB’tan 16 GB’a yükseltilmiş belleğe sahip ve Turbo Boost’la hızı 4.0 GHz’e çıkabilen 2.8 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemciyle yapılandırılabilir.

iLife ve iWork her yeni Mac’le birlikte ücretsiz olarak gelir. iLife; iMovie ile favori videolarınızı düzenlemenizi, GarageBand ile yeni müzikler oluşturmanızı veya piyano ya da gitar öğrenmenizi, iPhoto ile en iyi çekimlerinizi düzenlemenizi ve paylaşmanızı sağlar. iWork üretkenlik uygulamaları Pages, Numbers ve Keynote muhteşem belgeler, hesap tabloları ve sunumlar oluşturmayı, düzenlemeyi ve paylaşmayı kolaylaştırır. iCloud için iWork beta ile iPhone veya iPad’de bir belge oluşturabilir, bu belgeyi Mac’inizde düzenleyebilir ve PC kullanan arkadaşlarınızla bile işbirliği yapabilirsiniz.

Dünyanın en gelişmiş masaüstü işletim sistemi OS X Mavericks, her yeni Mac ile birlikte ücretsizdir. OS X Mavericks, 200’ün üzerinde özelliğiyle performansı arttırmak ve pil ömrünü geliştirmek için özellikle dizüstü bilgisayarlar için tasarlanan temel teknolojiler dahil her Mac’te bulunan güçlü teknolojilerden tam olarak yararlanırken kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mac kullanıcıları bu sonbaharda yepyeni ve modern bir görünüm, yeni güçlü uygulamalar, Mac ve iOS aygıtlarınızla her zamankinden daha akıcı bir şekilde çalışmanızı sağlayan muhteşem yeni süreklilik özellikleriyle OS X’in yeniden tasarlanmış ve gelişmiş son sürümü OS X Yosemite’yi indirebilecekler. OS X Yosemite, Mac App Store’dan ücretsiz olarak indirilebilecek.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir