Runtastic uygulamaları Apple Watch’da

Runtastic “Six Pack” Uygulaması & “Runtastic” Koşu ve Fitness Uygulaması Lansmanda Apple Watch’da!

Dijital sağlık ve fitness alanındaki geniş uygulama ekosistemi, ürünleri ve sağlık & fitness verilerini takip – yönetim hizmetleri ile lider konumundaki Runtastic, bugün, “Six Pack” ve “Runtastic” uygulamaları ile Apple Watch’da bulunacaklarını duyurdu. İki uygulama da Runtastic ve Apple Watch kullanıcılarına en sevdikleri uygulamaları yepyeni bir şekilde kullanma şekli sunuyor.

FlorianGschwandtner-runtastic

Runtastic’in kurucularından ve CEO’su Florian Gschwandtner; “Geniş kullanıcı profilimize yüksek kalitede uygulamalar sağlamak, sağlıklı bir yaşam tarzı için alışkanlıklar kazandırmak ve egzersiz hedeflerine erişmelerine yardımcı olmak için çabalıyoruz Apple Watch’un sadece yeni bir inovatif platformdan ibaret olmadığından, Runtastic kullanıcılarına favori kuvvet antrenmanı ve koşu uygulamaları ile etkileşim içinde olmayı sağlamanın yanı sıra, ürün ve hizmetlerimizi yeni potansiyel kullanıcılarla da buluşturacağından da eminiz.” şeklinde konuştu.

Runtastic Six Pack Uygulaması

Runtastic Six Pack uygulaması, avatarları kullanarak, kullanıcılara fitness seviyelerine göre karın bölgesi antrenmanlarında eşlik eder. Kullanıcılar, 7-Dakikalık Antrenman da dahil olmak üzere, önceden belirlenmiş antrenmanlardan birini takip edebilecekleri gibi, Runtastic’in geniş egzersiz kataloğunu (mekik, plank, mountain climber, leg raise ve çok daha fazlası) kullanarak kendi antrenmanlarını da yaratabilirler. Apple Watch’a ek özellikler ise şöyle:

Glances: Glances özelliği ile kullanıcılar avatarı bileklerinde görerek, egzersizleri daha kolay takip edebilirler. Kullanıcılar, buna ek olarak antrenman gelişimlerini, seviyelerini, antrenman günlerini ve bir sonraki antrenman gün/saatini görebilirler.

Hareketli Bildirimler: İki çeşit hareketli bildirim bulunmakta. İlki, kullanıcılara bir antrenman sırasında setlerine başlamayı sağlarken, ikincisi, sonraki set için geri sayım sırasında avatarın sonraki egzersizi göstermesini içeriyor.
Runtastic Uygulaması

Runtastic uygulaması GPS teknolojisini kullanarak koşu, bisiklet, yürüyüş gibi spor ve fitness aktivitelerini takip eder. Uygulamayı Apple Watch’da kullanarak, aktivite verilerinizi yavaşlamadan, telefonunuzu çıkartmak zorunda kalmadan, anında bileğinizde görebilirsiniz. Apple Watch’a ek özellikler ise şöyle:

Glances: Glances özelliği ile kullanıcılar hız, mesafe, süre, tempo, yakılan kalori gibi gerçek zamanlı verileri Watch ekranında aktiviteleri sırasında görebilirler.

Hareketli Bildirimler: Kullanıcılar, geçen hafta içindeki aktivite sayısı, katedilen mesafe, toplam aktivite süresi, yakılan kalori, tezahüratlar gibi Runtastic uygulaması bilgilerine kolay okunan bildiremler ile bileklerinden ulaşabilirler.

Hepsi Bu Kadar da Değil…

Runtastic ve Six Pack uygulamalarına ek olarak Nisan ayı sonunda Butt Trainer uygulaması da Apple Watch’da kullanıcılar ile buluşacak. Six Pack uygulamasına benzer şekilde, avatarların eşliğinde daha sıkı kalçalar için çeşitli antrenman planları ve egzersizler size bileğiniz kadar yakın olacak.

Gschwandtner, “Apple Watch kullanıcılarına en popüler üç uygulamamızı sağlayabilmekten dolayı gurur duyuyoruz. Umuyoruz ki, böylece kullanıcılarımız, favori uygulamalarını daha da sık kullanırlar ve daha önce aktivitelerini hiç takip etmemiş kişiler de bunu deneyerek daha aktif, bilinçli ve sağlıklı bir yaşam tarzı edinirler.” şeklinde sözlerini tamamladı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir