Runtastic’ten baklava vücut yaptıran uygulama

Runtastic’in yeni uygulaması Results, güç antrenmanına odaklanarak, vücudunuzu sadece 12 haftada değiştirmeyi amaçlıyor. Artan güç, daha düşük vücut yağ oranı ve gözle görünür şekilde daha belirgin kaslar – bunlar, adidas Grubu tarafından satın alınan dijital sağlık ve fitness şirketi Runtastic’in son uygulamasının garanti ettikleri. Results uygulaması kişiselleştirilmiş ve dinamik antrenman planı sistemi ile fitness seviyelerinden bağımsız olarak tüm kullanıcıları sadece 12 haftada daha fit ve kendine güvenli olması için dizayn edildi.

Başarıya giden yol, videolar ile desteklenen, çeşitli vücut ağırlığı egzersizleri ve geniş kapsamlı Sağlık & Beslenme Planından geçiyor. 15-45 dakika arasında değişen antrenmanlar oldukça çeşitli – bilinen şınav, mekik ve burpee gibi egzersizlerin yanı sıra daha az bilinen egzersizleri de içeriyor. Henüz Premium Üye olmayan Runtastic kullanıcıları ise, Standalone Workouts ile 12 haftalık programa başlamadan da uygulamadan faydalanabilirler. Geniş egzersiz seçeneği ve antrenmanların yanı sıra, Results uygulaması tüm dünyadan kullanıcılar için 12 dile çevrildi.

Runtastic CEO’su Florian Gschwandtner, Results’ı test ettiği süre ile ilgili, “Runtastic Results, hayat tarzını değiştirmek isteyenlerin uygulaması. Antrenman planı, kadın ve erkekler için mükemmel ve hiç ek ekipman gerektirmiyor. Vücudunuzu 12 haftada ne kadar değiştirebileceğinizi denemeden önce hayal bile edemezdim. Üstelik sadece daha güçlü ve fit olmakla kalmadım, egzersiz yapmak için de daha çok motive oldum ve çok daha iyi uyumaya başladım.” dedi.

Uzmanlar tarafından geliştirildi, Runtastic’ler tarafından test edildi

Her an, heryerde yapılabilen antrenmanlar mı? Kulağa fazla iyi geliyordu ve Runtastic çalışanları bu iddiayı kendileri test etmek istedi. 293 Runtastic çalışanı 2015 başında birinci elden uygulamayı test etmeye başladı. Bunun, mükemmel vücut ağırlığı antrenmanlarını yaratmak için Runtastic’lere maliyeti, fazlaca ter, 3,000+ saat antrenman ve ortalama %5,2 vücut yağı kaybı oldu.

Antrenman planına hepbirlikte başladılar ve 12 hafta boyunca, haftada iki kere antrenman yapmak için buluştular. Ayrıca, en az bir kere de evde kendileri antrenman yaptılar. Fitness seviyesi ve genel antrenman alışkanlıklarına bağlı olarak, Runtastic’ler haftada üç ila beş antrenmanı tamamladılar.

Runtastic’de 3D grafikeri olan Andrej Kozlowski ise “İş arkadaşlarımla antrenman yapmak inanılmaz motive ediciydi. Birlikte terledik ve yapabileceğimizin en iyisini birlikte yaptık. 12 hafta bittikten sonra dahi, ben programa devam ettim, çünkü sonraki hedefimi çoktan belirlemiştim.” dedi.

RuntasticResults1

Güç antrenmanına başlamanın tam vakti

2015 yılında güç antrenmanı fitness trendleri arasında en yukarı yükseldi. Neden mi? Vücut ağırlığı ile antrenman yapmanın metabolizma üzerinde pozitif etkileri var – başladıktan sadece birkaç dakika sonra dahi. Basit, kolay anlaşılır egzersizler ile kişilerin metabolizmasını diğer antrenman çeşitlerine göre daha kısa sürede hızlandırıyor.

Vücut ağırlığı kullanan güç antrenmanlarının en önemli özelliği ise kişiler ya da gruplar antrenmanlarını istedikleri zaman, istedikleri yerde yapabilirler. Ekipmana, spor salonuna ya da antrenöre ihtiyaçları olmaz. Çeviklik, denge ve dayanıklılığı geliştirerek sakatlıkları da engellemiş olursunuz. Bu konu hakkında daha fazla bilgiyi Runtastic infographicinden öğrenebilirsiniz.

Sadece 12 haftada vücut değişimi

Rusults antrenmanına başlamaya karar veren kullanıcıların önce bir Fitness Testini tamamlamaları gerekiyor. Kişisel girdilere göre 12 haftalık bir antrenman planı oluşturuluyor. Önümüzdeki üç ay boyunca ise kullanıcılara, geribildirimleri doğrultusunda değişen esnek, dinamik ve onlara özel yaratılan, haftalık antrenman planları uygulama içinde gönderiliyor. Böylece kilolar eriyip giderken, kullanıcılar sağlıklı beslenme, ağrılar & sakatlıklardan korunma/iyileşme gibi ve daha fazla konuda uygulama içindeki Sağlık & Beslenme Rehberinden tüyolar ediniyorlar.

Gschwandtner, “On yılı aşkın süredir güç antrenmanı yapıyorum, ama Results içindekiler şimdiye kadar yaptıklarımın en çeşitli ve etkili olanı. En iyisi ise nerede olursam olayım antrenman yapabilmem – dışarıda, otelde, evde ya da nerede bulunuyorsam. Çok basit ve kolay anlaşılır – daha iyi ne olabilir ki?” şeklinde konuştu.

Uygulama iOS için App Store, Android için Google Play Store’dan indirilebilir.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir