Runtastic’ten uyku uygulaması: Sleep Better

Bugün Runtastic– kişileri motive etmek ve onların genel sağlık seviyesini iyileştirmek için inovatif uygulamalar, ürün ve hizmetler ile sağlık ve fitness verilerini takip eder ve yönetir – ilk uyku odaklı uygulaması, Sleep Better’ı duyurdu.

iOS ve Android kullanıcıları için bugün piyasaya çıkan uygulama, birçok özelliğe sahip. Akıllı Alarm & Uyanma Penceresi, Ay Durumu Takibi, Uyku Notları ve komplike Uyku Takibi (Süre, Döngüler ve Verimlilik) – aygıtlar uçuş modundayken dahi çalışabiliyor.

Uyku kalitesi kayıt altında

Kullanıcılar ayrıca kafein ve alkol kullanımı, antrenman alışkanlıkları ve stres seviyesi gibi tipik günlük değişkenleri de takip ederek, neyin uyku kalitelerini daha çok etkilediğini görebiliyorlar.

Sleep Better, Apple’ın yeni iOS HealthKit’i ile tam entegrasyon sağlıyor, sağlık ve fitness uygulamalarının birlikte kusursuz çalışmasını sağlayan yüksek seviyede kişiselleştirilebilir ve kullanıcılara tüm sağlık ve fitness verilerine erişim sağlayan platform.

RuntasticSleepBetter1

Apple’ın HealthKit’ine entegre edilebilecek

Runtastic CEO’su ve kurucularından Florian Gschwandtner, “Geçtiğimiz yıllardan tek birşey öğrendiysek, o da sağlık ve fitness’a 24-saatlik dengeli bir bakış açısı. Sleep Better uygulaması kullanıcılarımıza daha iyi uyku kalitesi için sunduğumuz bir ilk” diyor.

Gschwandtner, sözlerine şöyle devam ediyor: “Sleep Better uygulamasını sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz ve Apple’ın HealthKit’ine entegre ederek kullanıcıların uyku alışkanlıklarını iyileştirmeye ve sağlıklı alışkanlıklar edinmelerine yardımcı olmaya katkı sağlayacağımızdan da eminiz.”

Runtastic’in bu son uygulamasının kullanıcılara ulaşma tarihi ise 100 milyon uygulama indirilmesi ile aynı zamana denk geliyor.

uykulaboratuvari

Uyku laboratuvarlarında gözlemle geliştirildi

Sleep Better, Runtastic ekibinin sadece uygulamayı geliştirmediği, aynı zamanda sayısız geceyi uyku laboratuarında geçirerek ve uyku uzmanları, doktorları ve uyku problemi yaşayan kişilerle çalışarak algoritmaları mükemmel hale getirdiği, aylar süren özverili bir çalışmanın sonucu.

Sonuç ise kullanıcıların daha kolay uykuya dalmasını, daha verimli uyumasını ve hafif uyku döngüleri sırasında onları uyandırarak güne kolayca adapte olmalarını sağlayacak eşsiz ve yüksek kalitede bir uygulama.

Uyumadan önce oturum başlatmak gerekiyor

Kullanıcıların bir uyku oturumunu başlatmaları için tek bir düğmeye basmaları ve telefonlarını yatağa koymaları yeterli (yastığın yanına). Uyku oturumu akıllı alarm ya da kullanıcının manuel olarak oturumu bitirmesiyle sonlanır.

Gschwandtner, “Tüm uyku takip çeşitleri aynı şekilde geliştirilmez” diyor. “Sleep Better uykuları ve günlük aktivitelerinin uyku kalitesini nasıl etkilediğini öğrenmek isteyenler için mükemmel bir uygulama. Uygulama, aynı zamanda tüm ekosistemimize güç katarak kullanıcıların daha iyi ve bilinçli bir hayat tarzına kavuşmalarını sağlayacak”.

Runtastic 140 bin kez indirildi

Sleep Better’ın kullanıcılara ulaşmasının yanı sıra, Runtastic bugün 100 milyondan fazla mobil uygulamanın indirildiğini de duyurdu. Sadece 2014’de şirkete ait günde ortalama 140,000 uygulama indirildi. Bu rakamlar, Runtastic’in Ekim ortasındaki beşinci doğumgününde erişildi.

Uygulamayla ilgili aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir