SabancıDx

SabancıDx Dijital Kampüs inovasyona odaklandı

Sabancı Holding’in yeni nesil dijital ve analitik şirketi SabancıDx, ileri teknoloji çözümlerine odaklanarak Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etme hedefiyle kurulan yeni merkezinin açılışını gerçekleştirdi. SabancıDx Dijital Kampüs’te büyük veri, ileri veri analitiği, siber güvenlik, endüstriyel IoT, robotik işgücü, yapay zeka ve blokzinciri gibi yeni nesil teknolojilere odaklanılacak.

Dijitalleşmeye verdiğimiz önemin göstergesi

Açılış konuşmasında SabancıDx Dijital Kampüs’ün “Yeni Neslin Sabancı’sı” misyonundaki önemine değinen Sabancı Holding CEO’su Cenk Alper, “Yeni Neslin Sabancı’sı felsefesiyle iş yapış şekillerimizi her alanda yeniden tanımlıyoruz. SabancıDx Dijital Kampüs’e dönüştürdük. Bu da bizim teknolojiye ve dijitalleşmeye verdiğimiz önemin somut bir göstergesidir” dedi.

Start-up kültürü tam merkezde

SabancıDx Genel Müdürü Burak Aydın ise açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’nin Silikon Vadisi’ni kurma vizyonuyla SabancıDx Dijital Kampüs’ü hayata geçirdik. Burası, çevik düşünce yapısı ve garaj kültürüyle donattığımız örnek nitelikte bir merkez. Rekabet gücümüzü yeni nesil iş modellerinden, yenilikçi, çevik ve esnek hareket kabiliyetimizden alacağız. Start-up kültürünü kampüsümüzün tam merkezine yerleştiriyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir