Sahibinden, 2015’in mobil uygulamalar lideri

Sahibinden.com, “Yılın Dikkat Çeken Mobil Uygulamaları” araştırmasında “Pazar Yeri”, “Emlak” ve “İkinci El” kategorilerinde birinci seçildi.

Sahibinden.com’dan yapılan açıklamaya göre, sahibinden.com, Digital Age Dergisi ve MMA Türkiye (Mobil Pazarlama Derneği) iş birliğiyle düzenlenen “Yılın Dikkat Çeken Mobil Uygulamaları” araştırmasında, “Pazar Yeri”, “Emlak” ve “İkinci El” kategorilerinde birinci olarak belirlendi.

Sahibinden.com, “Emlak” kategorisinde üç yıldır liderliğini sürdürürken, iki yıldır da “Pazar Yeri” kategorisinde birinciliği elinde tutuyor. Araştırmaya bu yıl eklenen “İkinci El” kategorisinde de ilk sırada yer alan sahibinden.com, mobil uygulamalardaki başarısını sürdürüyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sahibinden.com Üst Yöneticisi (CEO) Burak Ertaş, şirket olarak başarılı bir yıl geçirdiklerini, özellikle mobil dünyadaki yenilikleriyle bu alanda kazandıkları ödüllere bir yenisini eklemekten mutluluk duyduklarını ifade etti.

Akıllı telefon kullanıcılarının artmasıyla birlikte online alışverişin de hızla mobile taşındığını belirten Ertaş, şunları kaydetti:

“2014 yılından beri geliştirdiğimiz mobil uygulamalar bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en yoğun kullanılan uygulamaları haline geldi. Mobilde aylık aktif kullanıcı sayımız Kasım 2015’te Android’de 3,5 milyon, iOS’ta da 1,4 milyon kullanıcıya ulaştı. Mobil sitemizin toplam aylık kullanıcı sayısı ise 13 milyon oldu. Mobildeki başarımız Google Play Store’un “2015’in en iyi uygulamaları” arasında yer almamızı sağladı. Digital Age Dergisi ve MMA Türkiye’nin araştırmasında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu sene de liderliğimizi perçinledik. Bundan sonra da kullanıcılarımız için hızlı, kullanıcı dostu ve yenilikçi uygulamalar geliştirmeyi sürdüreceğiz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir