Samsung’dan SideSync devrimi

Samsung, tüm Windows işletim sistemli bilgisayarlarla Android işletim sistemli mobil cihazlar arasında veri aktarımı yapılabilmesi ve yönetilebilmesini sağlayan SideSync teknolojisini kullanıma sundu.

Samsung’un SideSync teknolojisi kullanıcıların bilgisayarlarındaki çalışmalarını, basit ve kolay bir şekilde Ice Cream Sandwich (ICS) ve üstü Android işletim sistemli Samsung akıllı telefonlarında sürdürmelerine olanak sağlıyor.

SideSync uygulaması, kullanıcılar için sahip oldukları tüm cihazlarda ortak kullanım deneyimi yaratan; cihazlar arasında  ekran görüntüleri paylaşımını, mouse ve klavyesinin akıllı cep telefonlarında kısa mesajlara ya da e-postalara cevap vermeyi, cep telefonundaki bilgileri bilgisayara yedeklemeyi ve cep telefonunun bilgisayardan şarj edilebilmesini sağlayan bir uygulama.

Birden çok cihaz kullananlara kolaylık

SideSync farklı görevler için farklı cihazlar kullanmanın beraberinde getirdiği zorlukları ve karmaşıklığı azaltmaya yardımcı oluyor. SideSync tüm bu cihaz trafiğini azaltarak kullanıcıların kendi tercih ettikleri bir cihazı kullanmalarını mümkün kılıyor. SideSync teknolojisi, kullanıcılara, hem çalışırken hem de oyun oynarken en verimli kullanıcı deneyimini sunuyor.

SideSync uygulaması ile senkronizasyon işlemi oldukça kolay gerçekleştiriliyor. Bu sayede kullanıcılar dizüstü ya da tablet bilgisayarlarındaki çalışmalarını cep telefonlarında kolayca sürdürebiliyor ve işlerinde minimum kesinti yaşıyor.

SideSync ayrıca kullanıcı deneyimini harita, fotoğraf ve diğer multimedya içeriklerini düzenlemek için daha geniş görüntüleme özelliği de sunarak zenginleştiriyor; oyunların ve öğretici videoların kaydedilmiş ekran görüntülerini göndererek içerik paylaşım seçeneklerini  artırıyor.

Uygulamaların, önemli dosyaların ve fotoğrafların gerçek zamanlı olarak kaydedilmesi anlamına gelen otomatik yedekleme özelliği de kullanıcılara rahat bir nefes aldırıyor.

Nasıl sahip olunabilir?

Samsung’un ICS ve üstü Android işletim sistemli cep telefonlarını desteklemekte olan SideSync uygulaması, ATIV dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve Windows 8 işletim sistemli (32/64bit) One PC ile uyumlu.

SideSync tüm Windows 8 işletim sistemli ATIV modellerinde masaüstü uygulama olarak önceden yüklenmiş şekilde sunuluyor. SideSync, ATIV olmayan modellere yüklenmek istendiğinde 29,99 $’a satın allınabiliyor.

Cep telefonları için ise, SideSync uygulaması ATIV markası çatısında yer alan ürünlere bağlanıldığı anda otomatik olarak yükleniyor. Uygulamaya ayrıca Samsung Apps’ten de ulaşarak indirebilirsiniz. Bu uygulama yakın zamanda kablosuz bağlantı ile de mümkün olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir