Samsung’un kârında büyük düşüş

Samsung’un akıllı telefon satışlarındaki yavaşlama, firmanın üç aylık faaliyet kârının son üç yılın en düşük seviyesine gerilemesine neden oldu.

Güney Koreli elektronik devinden yapılan açıklamada şirketin yılın üçüncü çeyreğindeki kârının yüzde 60 gerileyerek 3,8 milyar dolar olduğu söylendi.

BBC’nin haberine göre, şirketin hisselerinde bu yıl yaklaşık yüzde 20 değer kaybı yaşandı. Üçüncü çeyrekteki kâr düşüşü piyasa beklentilerine paralel geldi.

Akıllı telefon devi piyasaya iPhone 6’yı yeni süren Apple’dan ve Samsung’un en popüler serisi olan Galaxy’yle yarışan Çinli firmalar Xiaomi ve Lenovo’nun son çıkardığı yine büyük ekranlı ve birçok özelliğe sahip olan, ancak düşük fiyatlı telefonların rekabet baskısı altında. Samsung piyasadaki rekabetin de kızışmasını beklediğini söylüyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir