Sharp’tan 2014 model iki televizyon

Yeni 42” ve 50” Sharp 3D LED LE762 televizyonlar Türk kullanıcılarla buluşmaya hazır.

Japon devi Sharp, 2014 yılı ürün yelpazesindeki yeni 42” ve 50” LE762 serisi ile birlikte, firmanın amiral gemisi kabul edilen Quattron Pro teknolojisine sahip 60” boyutundaki 60UQ10 televizyonunu da Mayıs ayı sonunda satışa sunacak. Sharp Aquos 3D LED LE762 serisi, şık tasarımları ve yüksek görüntü kalitesi ile dünyada büyük beğeni topluyor.

Dünyanın Gözü Bu Teknolojide: Quattron Pro

Standart RGB alt-piksel grubuna sarı alt-piksel ekleyen Sharp şimdi bu teknolojinin ikinci neslini tasarladı. Quattron Pro, Full HD bir görüntüden1 milyar fazla tonun görüntülenmesini mümkün kılıyor. Görüntü kalitesi özellikle altın, sarı, yeşil, mavi ve cilt tonlarında açıkça fark ediliyor.

Quattron Pro panellerini bu teknolojinin önceki nesil panelleriyle karşılaştırdığımızda bu panellerin dört temel rengin alt-piksellerini (RGBY) ikiye (alt ve üst) bölebilen, Sharp tarafından tasarlanmış akıllı alt-piksel kontrol teknolojisi ile geliştirilmiş olduğu görülüyor.

Yani görüntü, bir pikseli birbirinden bağımsız olarak kontrol eden sekiz alt-pikselden oluşuyor. Bu teknoloji, 16 milyon alt-pikselden meydana geliyor bu da; Full HD çözünürlüğe sahip standart televizyonların sunduğu orandan tam 10 milyon daha fazla demek oluyor.

Quattron Pro teknolojisinin CES 2014 Fuarında HDGuru’s Award for Best HDTV ödülüne layık görüldüğünün de altını çizmek gerek.

Görüntü Kalitesi

Sharp’ın benzersiz Quattron Pro teknolojisi, geleneksel Full HD televizyonlardan 2,5 kat daha fazla alt-piksele sahip. Buna ek olarak, pazara sunulduğu an itibariyle HDMI üzerinden Ultra HD (4K) çözünürlükteki görsel materyalleri görüntüleyebilen bir seri olarak üretilen tek Full HD televizyon modeli. Benzersiz teknolojisi THX sertifikasıyla tescillenen 60UQ10 ayrıca, mükemmel ses kalitesi sağlayan Yamaha HXT ses sistemine sahip.

İlginizi çekebilir:  Kişiselleştirilebilen telefon: Alcatel POP 4S

Sharp Aquos 3D LED LE762 serisi televizyonlar ise Sharp tarafından geliştirilmiş aktif aydınlatma teknolojisi Active Motion 300 Hz sayesinde, üstün görüntü kalitesinin yanı sıra, hareketli sahnelerin seyri için de benzersiz bir deneyim sunuyor.

Kullanılan teknoloji, hareketli nesnelerin bulanıklaşmasını engellerken doğal renklere sahip görüntülerin ve spor yayınları, aksiyon filmleri gibi hızla değişen sahnelerin mükemmel şekilde görüntülenmesini sağlıyor. LE762 televizyon seti kullanıcılara dört adet 3D gözlükle birlikte geliyor.

Geniş bağlantı olanakları

Sharp’ın AQUOSNet+ portalı, mobil cihazlar, uygulamalar, “talep üzerine video” (VOD) hizmetleri ve kendi multimedya içeriği ile entegre internet portalı sunarak, dahili kablosuz internet bağlantısı üzerinden geniş bağlantı olanakları sunuyor ve tüm bu özellikler kullanımı son derece kolay bir ara yüz ile sağlanıyor.

Kullanıcı mobil cihazıyla, Sharp Smart Remote uygulaması üzerinden veya herhangi bir USB HID (Human Interface Device) klavye aracılığıyla televizyonun kontrolünü sağlayabiliyor. DMR teknolojisi ile (Digital Media Renderer) kullanıcıların, online veya akıllı telefon ve tabletler üzerinde kayıtlı olan fotoğraf, video ve müzikleri – hem iOS, hem de Android sistemlerde – doğrudan büyük ekranda görüntülemelerine olanak sunuyor.

Buna ek olarak, Miracast teknolojisi sayesinde Android sistemli cihazlara sahip kullanıcılar, akıllı telefon veya tablet ekranındaki görüntüyü doğrudan Sharp LE762 televizyonun büyük ekranında kablosuz olarak çoğaltarak multimedya içeriğini görüntüleyebiliyor, oyun oynayabiliyor ve Skype kullanabiliyorlar.

Şık Tasarım

Ekranın etrafındaki ince çerçevesi ve alüminyumdan üretilmiş sofistike ve zarif şekillere sahip, dönebilen tabanıyla LE762 serisi göz dolduruyor. LE762 Serisi DVB-T/DVB-C/DVB-S/S2 HD tuner ile donatılmış modeller Mayıs ayı sonunda satışa sunulacak.

Tavsiye edilen perakende satış fiyatları:

LC-42LE762 – 630 Euro
LC-50LE762 – 870 Euro

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir