Siber güvenlik robotu ATAR ATAR Labs

Siber güvenlik robotu ATAR’a büyük ilgi

ATAR Labs, Red Herring Top 100 Global ve Cyber Defense Global Awards gibi prestijli ödüllerle başarısını perçinleyen siber güvenlik robotu ATAR’ı GITEX 2019’da dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarla buluşturdu.

Türkiye’nin yerli ve milli siber güvenlik robotunu geliştiren ATAR Labs, Dubai’de 6-10 Ekim tarihlerinde düzenlenen GITEX Teknoloji Haftası’na katıldı.

ATAR Labs fuarda, Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde oluşturulan ve yerli üreticilere destek vererek ülkemizde siber güvenlik ekosisteminin geliştirilmesini hedefleyen Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi’nin çatısı altında yer alarak, ödüllü siber güvenlik çözümlerini tanıttı.

Ülkemizin gururu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

ATAR Labs CEO’su Burak Dayıoğlu, GITEX’in, Ortadoğu’nun en büyük ve dünyanın en önemli Bilgi ve İletişim Teknolojileri etkinliklerinden biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Siber güvenlik alanında derinlemesine tecrübeye sahip bir ekiple yüzde 100 yerli ve milli olarak geliştirdiğimiz siber güvenlik robotu ATAR, dünya pazarında giderek daha fazla ilgi topluyor ve ülkemizin gururu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlıyor

İleri düzey otomasyon teknolojisi sayesinde güvenlik operasyon merkezlerindeki iş yükünü kayda değer ölçüde azaltarak verimlilik ve maliyet tasarrufu sağlayan ATAR’ı, başta Arap Yarımadası, Kuzey Afrika ve Ortadoğu olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinden katılımcı ve ziyaretçilerle buluşturduk.

İşbirliği fırsatlarını avantaja dönüştüreceğiz

Şirketimize ve ATAR’a yönelen büyük ilgiden çok mutlu olduk. Aynı zamanda bu talep, gelecekteki çalışmalar için de yönlendirici ve motive edici oldu.

2019 yılına girerken hedefimizi, globalde büyüyerek, ihracat faaliyetlerini artırmak olarak belirlemiştik. GITEX’te geliştirdiğimiz ilişkiler ve önümüze çıkan iş birliği fırsatlarının, bu hedefimizi gerçekleştirme yolunda çok önemli avantaja dönüşeceğine inanıyoruz.”

2,5 milyon Euro tohum yatırımıyla kuruldu

2017 yılında Bilkent Cyberpark’ta kurulan ATAR Labs, Diffusion Capital Partners’tan aldığı 2,5 milyon Euro tohum yatırımıyla Türkiye’nin ilk ve tek siber güvenlik operasyon merkezi yazılımını geliştirdi.

ATAR, 2018 yılında kendi alanlarında ezber bozan inovasyonlar gerçekleştiren girişimlerin seçildiği Red Herring Top 100 Global listesine girdi.

ATAR ayrıca, Defense Magazine tarafından verilen Cyber Defense Global Awards ödüllerinde ‘Son Teknoloji SOAR’ ödülüne layık görüldü.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir