Siemens, Dresser-Rand’ı satın alıyor

Alman Siemens Grubu, ABD’nin önde gelen santrifüj, türbin ve pistonlu kompresör üreticisi Dresser-Rand’ı satın alıyor.

Siemens Grubu’ndan yapılan açıklamada, New York Borsası’nda işlem gören Dresser-Rand’ın her bir hissesi için 83 dolar ödeme yapılmasının öngörüldüğü bildirildi. Siemens’in satın alma operasyonunda ödeyeceği rakam toplam 7,6 milyar doları (5,8 milyar euro) bulacak. Siemens, “Dresser-Rand yönetiminin teklife sıcak baktığını” bildirdi.

Dresser-Rand’a talip bir başka şirket olan Sulzer’in sözcüsü ise pazarlık masasından çekildiklerini duyurdu. İsviçre’nin önde gelen makine üreticilerinden Sulzer, Dresser-Rand’a nakit para yerine hisse değiş-tokuşu teklif etmişti.

Deutsche Welle Türkçe’nin haberine göre, Siemens’in rakiplerinden General Electric de Dresser-Rand’ı devralmak için girişimde bulunan şirketler arasında yer alıyor.

Dresser-Rand santrifüj, türbin ve pistonlu kompresör ekipman üreticileri arasında ön sırada geliyor. Şirketin ürünleri enerji altyapısı açısından önem taşıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir